Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édességgel kapcsolatos önuralm...

Édességgel kapcsolatos önuralmi problémák... (?)

Figyelt kérdés

Régebben, 3-4 hónappal ezelőtt, amikor még volt valamennyi önbizalmam, egész jól tudtam tartani magam ezektől. Még ha volt itthon egy fiókunk teli édességekkel, akkor sem ettem belőle semmit, csak azért, mert éppen elhatároztam magam rá.

Viszont pár hónapja volt egy kisebb összeomlás az életemben. Rendkívül apró dolgok volt az, ami közvetlenül elindította, szóval a problémák ott is alapvetően belülről fakadtak, de a lényeg csak annyi, hogy azóta egyáltalán nem tudom magam tartani a régi rendhez.

Ha van édesség a lakásban és nem áll senkinek a külön fennhatósága alá (tehát vagy az enyém vagy közös tulajdonú), akkor azt én egy idő után mindig megeszem. Néha előbb, néha utóbb, de idővel mindig az ösztönök győznek az agyam tudatos része felett.

Még akkor is megesik az ilyen, ha már Rosszul vagyok a sok édességtől; érzem, hogy nagyon sok volt már... Még akkor is képes vagyok tovább enni.

Éppen ma is ez történt. Jelen pillanatban is túlzásba vittem a dolgokat és nem is érzem magam túl jól.


És minden hiába. Mindig az ösztönök nyernek... Egyszerűen nincs semmilyen észérvem arra, hogy miért Ne egyek édességet.

Még az sem elég az ösztöneim megfékezéséhez, hogy rosszul leszek tőle, és hosszú távon komoly egészségügyi problémákhoz, elhízáshoz is vezethet.


Valaki, aki élt már át hasonlót vagy ért hozzá valamennyire, tudna adni néhány tanácsot, tippet, trükköt, mit kellene tennem?



2023. jan. 31. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell otthon több édességet tartani, mint amit rosszullét, elhízás és lelkiismeretfurdalás nélkül megehetnél. Nekem sincs túl sok érvem, hogy miért ne edd meg. Ha kívánod és jól esik, akkor jót tesz.
2023. jan. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Ha kívánod és jól esik, akkor jót tesz."

Hát, ezzel a résszel nem feltétlenül értek egyet.

Pl a cigit, a drogokat is kívánod, az is jólesik, mégsem tesz jót. Ugyanez a helyzet a sok édességgel is :D


Nem mindenkinek opció, hogy csak annyi édesség legyen otthon, amennyi jólesik. Muszáj, hogy legyen egy kis önuralma az embernek. Rendkívül haszos feature 😅

2023. jan. 31. 23:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Az önuralom része, hogy lényeges és lényegtelen között különbséget tegyünk és az is, hogy feleslegesen ne tegyük ki magunkat kísértésnek. Lényegtelen, ha az ember egyszer-egyszer megeszik egy kis csokit, nem azért híznak el emberek, mert 2 havonta bevágnak 1-1 táblát. Az pedig teljesen felesleges, hogy otthon extra kísértésnek tedd ki magadat. A boltban is lehet önuralmat gyakorolni, hogy nem veszed meg. Ha az ember a saját otthonában sem engedheti el magát, akkor mikor és hol pihenjen?
2023. febr. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudod, létezik olyan is, hogy az ember másokkal él együtt az otthonában, akik pl szeretnek süteményeket sütni, nagyobb mennyiségű édességet tartani a lakásban.


"Lényegtelen, ha az ember egyszer-egyszer megeszik egy kis csokit, nem azért híznak el emberek, mert 2 havonta bevágnak 1-1 táblát."

Hidd el, ha havi egyszer-kétszer történne ilyen, engem sem izgatna.


Egyébként is van akinek ez fontos, hogy ne ösztönlény módjára éljen a saját otthonában, ne kelljen állandóan mindent eldugni előle, még azt is, amit nem lehet. Az akaraterő is fejleszthető. Szerintem érdemes fejleszteni.

2023. febr. 1. 13:14
 5/12 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy te így megvagy a saját kis ügyeiddel, hogy nem veszel édességet otthonra, így nem is eszed meg, csak havi néhány alkalommal; de igenis Vannak akiknél ez a vágy sokkal durvább bizonyos helyzetekben. Van aki ezt már tényleg egészségtelen szinten műveli.

Legyél már egy kicsit elfogadóbb mások céljaival és vágyaival szemben. Nem csak az a jó megoldás, amit Te szeretsz alkalmazni.

2023. febr. 1. 13:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Ok. Akkor csináld úgy, ahogy neked működik.
2023. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell otthon édességet tartani. Emiatt nem lesz a fiókban édesség, és nem lesz mit behabzsolni.
2023. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az önuralomról komolyan senki nem hallott még ezen a rohadt világon?
2023. febr. 8. 15:14
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak egyetlen válaszolót szeretnék, aki ebben egyetért velem, semmi többet...
2023. febr. 8. 15:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Így voltam az alkohollal, ha volt otthon, megittam. Szerencsére nem minden nap vettem, de ha igen, elfogyott.

Rájöttem hamar, hogy ebből baj is lehet, így egy jó darabig nem vittem haza. Ez évekkel ezelőtt volt.

Most már lehet itthon bármennyi, bármilyen fajta, van, hogy hónapokig nem nyúlok hozzá. Tudod mi változott? Én! Már nem abban keresem a megnyugvást, már nem azzal pótolom, ami hiányzott az életemből, hanem léptem és megváltoztam.


Szóval szerintem próbáld kitalálni, hogy mit helyettesítesz az életedben az édességgel, mi hiányzik, mit vársz tőle?

2023. márc. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!