Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kövér emberek miért gondoljá...

A kövér emberek miért gondolják azt, hogy a gyereküket is tömni kell édességgel?

Figyelt kérdés

Lehet nem pont ebbe a témakörbe tartozik, mert gyerek + egészség is, de mégiscsak inkább egy tulajdonságnak gondolom.

Egyszerűen döbbenet amit látok. Reggel 6-7 óra magasságában viszi a kifejezetten kövér anya a gyerekét a bölcsibe, 2-2,5 éves, szájába tömi a kinder pinqui-t...a strandon hasonló: kb fél (!?!) éves épphogy ülő gyereket eteti a gyümölcspürével, majd adja neki a bombi-t (lekvárral töltött mézespuszedli) ....játszótéren szintén nyalóka, mindenféle nasi a kövér ( 20 kg helyett 25-30 kg-os) óvodásnak, stb. Mind mind kövér szülők! Illetve, ahol nem kövér a szülő, és a gyerek sem - mert olyat is látni azért, de a gyereket minden nap valami édességggel eteti, ezzel megalapozza a későbbi elhízást....

Értem én, hogy miért szólok bele,meg hogy étkezési szokások, de bakker, a gyereket csúfolni fogják tiniként, pszichés és komoly egészségügyi problémái lesznek, ami nagy valószínűséggel a szülőnek is van...

Akkor miért kell a gyereket ezzel megnyomorítani? Miért nem ad neki gyümölcsöt, zöldséget, bármit ami egészségesebb, miért nézi végig, hogy a gyerekének csüng (!!) a hasa, 2-3x nagyobb mint a társai? Vagy nem látja? Azt gondolja jó ez így?

Nem vagyok egészsségmániás, én is adok időnként a sajátomnak, de ésszel.


Nem ítélkezni akarok, csak nem értem, miért?



2020. aug. 3. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Mert ezek a szülők sz..rnak a gyerekükre. Ennyi. Nem érdekli őket a gyerek egészsége, fogainak állapota..stb. Aztán meg jön a rinya, de az, hogy az eszüket használnák megelőzés gyanánt, ááá.. az már luxus.

Egyre több az elhízott és cukorbeteg gyerek.

A mértéket az a baj, hogy nagyon sokan nem tudják.

Nem annyiból áll a gyereknevelés, hogyha a gyerek hisztizik, mert neki kell ez és ez, akkor behódolok neki és megveszem neki, csak hogy elhallgasson.

Minden szülő majd akkor a saját kárán fogja megtanulni az egészségtelen életmód következményeit.

2020. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 qkker1 ***** válasza:
88%
Dagadt vagyok, mint disznó /175 cm, 125 Kg,/ , feleségem is hasonló /165/90/ , a lányaink mégsem kövérek. 10-11 évesek, 143 cm, 40 Kg. Kapnak édességet, de módjával.
2020. aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez jó kérdés.. Talán egyszerűbb nem gondolkodni, mint gondolkodni. Primitív buták... őt is ezzel etették, hát ő is ezt csinálja, talán ebből a gondolatmenetből, nem tudom tényleg. De ez sem állja meg a helyét, mert nézd meg az Ördög Nóriék egy-két videóját, a gyerekek minden szíre-szóra fagyit,sütit, péksüteményt kapnak. A kislány néha már egészen kezelhetetlen a cukor okozta "sokk" miatt. Egyébként a cukor függés a legrosszabb, amit a gyereknek okoznak.
2020. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Millió meg egy oka lehet annak miért etetik túl a gyereket a szülők és valószínűleg nem az hogy utálják a gyereket meg szarnak rá. Szerintem a legtöbb szülő épp az h meg akar adni minden jót a gyerekének, és épp ez vezet ahhoz h túl sok édességet eszik és meghízik. És ez most csak egy dolog, rengeteg pszichés vonulata lehet. Nem lehet ráhúzni mindenkire h fuj ezek mekkora szar emberek.
2020. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
A kövér attól lesz (lett) kövér, hogy nem ismeri fel a normál mennyiségeket. Itt is ez történik.
2020. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

"Miért nem ad neki gyümölcsöt, zöldséget, bármit ami egészségesebb" - pl. azért, mert ezeket ő sem eszi meg, a gyerek pedig pici korától látja, mit esznek a szülei, testvérei, és ő ezeket szokja meg, ezeket szereti és kéri. Miért enne zöldséget, gyümölcsöt, ha rajta kívül a családban senki se szereti?

Amennyire látom magam körül, a kisgyerekek többsége nagyon sok cukros nasit eszik, van, amelyikről sokan azt hiszik, milyen egészséges - túrórudi, gyümölcsös joghurt, müzliszelet, gabonapehely... Ettől függetlenül nem minden gyerek hízik el ezektől - a testvérem gyerekei pl. kifejezetten soványak voltak kicsi korukban, pedig rengeteg ilyet ettek, normális ételek helyett is. Ezért is gondolhatják egyes szülők, hogy nincs semmi gond az édességekkel, Józsika csak azért duci, mert ilyen testalkatot örökölt, ilyen a "genetikája". Ha ők maguk se tudják, mitől híztak el, és ők sem tudnak (vagy nem is akarnak) lefogyni, honnan tudhatnák, mi lenne jó a gyereknek, hogy ne hízzon el?

Egyébként mire a mai gyerekek felnőnek, lehet, hogy a normális testalkatúakat fogják csúfolni az iskolában, mert ők lesznek kevesebben...

Amúgy nekem is vannak gyerekeim, próbálom őket egészségesen táplálni, de nem egyszerű. Egyrészt ők is látják, mit eszik a többi gyerek, másrészt sok ismerős/rokon szemében én vagyok a szívtelen szülő, ha nápolyi helyett gyümölccsel kínálom. Az a szerencse, hogy ők nem hízékonyak, és elég értelmesek, el lehet nekik magyarázni és meg is értik, miért nem tartom jónak mondjuk a nyalókát meg a kólát.

2020. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanez ment az én időmben is (2000-res évek eleje). Elsős/másodikos gyerekek napi szinten fejenként egy zacskó chipsszel, csokival, kólával, stb. jártak suliba. Akkor irigykedtem rájuk, ma már én sem értem, mi járhatott ezeknek a szülőknek a fejében. Szerintem ez is egyfajta pótcselekvés, amivel jó élményeket akarnak okozni a gyerekeknek.
2020. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2020. aug. 6. 00:09
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Az a helyzet, hogy nem mindenki éli ám meg a kövérséget rosszul. Ha rosszul élné meg, azért látszana rajta, hogy harcol ellene, vagy legalább a látszata, hogy harcol, de nem, vödörszám veszi a süteményeket. Nálunk is van kövér ismerős, és teszi a megjegyzést, hogy "mért nem esztek rendesen, zörög a csontotok!" Tökéletesen elvannak vele, nem magukat akarják megváltoztatni, inkább hízzon hozzájuk a környezetük, és akkor nincs kihez képest cseszegetni való rajtuk se.
2020. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezt meg tudom erősíteni, egyesek, főleg a férfiak, kifejezetten büszkék rá, hogy 3 szemjegyű a súlyuk.
2020. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!