Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális ha egy nap...

Mennyire normális ha egy nap 45 és 140 között mozog a pulzusom?

Figyelt kérdés

Aktivitásmérő órát viselek és minden nap ehhez hasonló értékeket ír nap végén. Azt tudni kell, hogy ülő munkát végzek, nem sportolok, viszont egészségesen étkezem és nem vagyok elhízott. Normális hogy ekkora tartományba esik a napi pulzusom? Vagy érdemes lenne orvost felkeresnem?


25/F



2023. máj. 24. 19:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szaszi , velem is hasonló van , kivéve az hogy nekem nem megy 140-re de ilyen 110-116-ha stresszelek , és ha nyomkodon a telefont akkor 46-volt az alja , álmomba volt 40-39 , sőt 1× kb 5 percwt olvastam nagyon megtört nyakkal és legszomjam lett és jiegyenesedtem akkor elmúlt de az óra arra az időre 37 bpm-et mért , persze mikor ránéztem már 64 volt.

Samsung galaxy watch 4 órám van , vagyis,volt mert megrémítettek ezek az értékek és elajándékoztam.

Ja és amikor a csúcson volt nálam a,stressz akkor félálomban 180-190 et mért (egy komoly operáció elött 1-2 nappal)

2023. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11 vagyok , gyakran ásitozom napközben indokolatlanul és leszek álmos - ilyenkor 60 körül van a,pulzusom.
2023. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mennyi időkülömbség van a legmagasabb és a legalacsonyabb érték között ? Volt már hogy munkahelyen volt alaxsony és otthon magas ?
2023. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudsz küldeni egy napi naplót azcértékekről privátba - érdekelne a dolog , hasonló xipőben járok én is.
2023. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

5# De látod érzi a 45-öt álmos fáradt stb , és a,140-et is , nem kell hogy 1 perc alatt menjen le- fel , és,nyilván már hozzászokott a szervezete , 24/h holter kellene , lehet amúgy alacsoby neki de pk stresszel a munkahelyen.

Vagy ami kevésbé valószínű úgynevezett sinuscsomó betegség (sick synus sindrome) és annak egy tachy- brady arithmia nevü tünete

Vagy a pqraszimpatijus és a szimpatikus idgrendszer nagyob erős és hol az egyik hol a másik doninál extrémen : ezért a 140 (stressz) és a 45 (otthon nyugi a fotelben)

2023. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

13-as most megnéztem neked a tegnapi értékeket. Ugye óránként írja ki. Tegnap például munkában voltam ekkor még 56-97 között volt abban az adott órában.


15-ös, igen sajnos érzem ezeket. Tényleg nem stresszelek melóba, nagyon nyugis, régóta ott vagyok, nincsenek váratlan helyzetek stb. Azt szeretném tőled kérdezni, hogy ha elviszem ezeket az értékeket kardiológushoz figyelembe fogja venni őket? Gondolom, ezt a 24/h holtert csak úgy nem rakják fel?

2023. máj. 25. 04:58
 17/19 anonim ***** válasza:
15- elvileg támpont kell hogy legyen a kardiológusnak , a fiatalabbak számba veszik , az idösebbek csak a saját műszereiknek hisznek.de mindenképpen menj el.
2023. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 17-es, mindenképpen elmegyek.
2023. máj. 25. 14:49
 19/19 anonim ***** válasza:
17 vok - jól van , így a jó , mindenképp írd meg mi derült ki.
2023. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!