Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholról hogy tudnék leszokn...

Alkoholról hogy tudnék leszokni? Főleg egyedül? Mostanában elég rossz az életem betegség szegénység. Aztán mindig alkoholhoz nyúlok. Tudom ràjöttem nem old meg semmit. Le akarok szokni

Figyelt kérdés
?
2023. jún. 2. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyedül nehéz és veszélyes is lehet. Delirium tremens halálos is tud lenni. Legalább a háziorvostól kérj segítséget, vannak gyógyszerek melyek enyhítik az elvonási tüneteket. Ha ezen túl vagy, utána már csak ki kell bírni, hogy ne igyál. Nyugtatókról, és cigarettáról is leszoktam 10 év függőség után, szóval meg lehet csinálni.
2023. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Antaethyl
2023. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét!

Keruld a helyeket ahol inni szoktal, kerits mas elfoglaltsagokat. Dolgozz tobbet.

Keress hobbikat, sport, nem feltetlen kell nagy fizikális erő, de az se hatrany hogy este faradtan tudj lefekudni, ne az agyalassal teljen az ido.

De jo pl az ijászat is. Egy célkitűzés, hogy jobb legyél, egyeb elfoglaltsag, festes, olvasas, horgászat, játek persze nem szerencse játekra gondoltam.

2023. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

Csak akkor veszélyes letenni, ha már fizikai függő vagy, azaz nem szoktál lemenni 0 véralkoholszintre, reggeltől estig iszol úgy, hogy aztán reggelig ne is menjen ki teljesen (vagy esetleg éjjel már rá kell pótolni, olyan is van...) Ez esetben orvoshoz kell vele menni, de a közkeletű tévhittel ellentétben a legtöbb alkoholistánál ez nem áll fenn.


Ha nem itt tartasz, akkor nyugodtan abba lehet hagyni egyik napról a másikra, azt pedig úgy kell, hogy nem veszel és nem fogyasztasz alkoholt. Erre nincs kész recept, mivel a pszichés függőség nem magáról az alkoholról szól, hanem az egyéni menekülési kényszeredről.


Ha magadtóül nem tudod letenni, akkor segítség kell, mert úgy jársz, mint azok, akik 5 év alatt már több százszor eldöntötték, hogy aznap isznak utoljára, aztán mégis mindig az üveg mellett találják magukat. Az alkoholizmus becsavarja az ember gondolkodását, és mindig úgy kattog az agya, hogy végül minden "megoldásnak" valahogy ivás lesz a vége. Csak egy megoldás létezik, és az az, hogy elfogadod a józanságot mint olyat, és semmilyen "nagyon jó okból" nem iszol meg semmit.

2023. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is olyan voltam, mint te. Amíg 35 évesen kiderült, hogy komoly májproblémáim vannak, aztán jöttek a vizsgáltok, az orvosok pedig egybehangzóan azt mondták, hogy haggyam abba az ivást, ha nem szeretnék visszafordíthatatlan májkárosodást szenvedni, mert onnantól kezdve kampó.

Aztán egyik napról a másikra abbahagytam, bár nem volt könnyű, és azóta sem ittam. Kb. 1 év kellett, hogy ne is gondoljak a piára.

2023. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!