Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A TB- kártya által ki váltott...

A TB- kártya által ki váltott gyogyszereket vissza lehet keresni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk háziorvost váltok akkor ő megnézi hogy régen milyen gyogyszereket irtak fel nekem?(felnott haziorvos)

Vagy ha anyukam megy gyogyszertarba nekem ki valtani valamit akkor neki el mondhatjak a “kivaltasi elozmenyeket”.

Esemény utáni tablettat akarok venni es erdekel hogy az kesobb le kovetheto-e hogy vettem



2023. jún. 4. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj, ha védekezés nélkül dugni elég felnőtt vagy, akkor ahhoz is legyél felnőtt, hogy felvállald.


A kutyát nem fogja érdekelni, hogy te 72 órásat íratsz fel, maximum annyiban fontos az orvosnak, hogy havonta nem írható fel, ha gyakran történne "baleset". A gyógyszertárosnak végképp semmi köze hozzá, hogy mi volt neked korábban felírva, anyukádnak meg pláne nem pletykálhatja el, mert személyes adat.

2023. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az orvosok látni fogják, nekik ez fontos adat, hogy milyen gyógyszereket szedtél a múltban, mert ha 3 év múlva jelentkezel olyan panaszokkal amit az okozhatott, gyorsabban és pontosabban fel tudja állítani a diagnózist. A gyógyszertárban nem látják, ahhoz nekik semmi közük, ők csak az aktuálisan felírt és kiváltható gyógyszereket látják, meg hogy mikor lett felírva, ki írta fel és milyen adagolást írt elő az orvos. Ezeket az adatokat a kiváltó félnek elmondhatják, amikor kiváltja a gyógyszered. Múltbéli dolgolar viszont nem, nem is látják.
2023. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!