Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinél volt olyan, hogy...

Valakinél volt olyan, hogy pajzsmirigy alulmüködés rendbejött? (Föleg amit a szülés váltott ki)

Figyelt kérdés
9 hónapja adtam életet a kisfiamnak. 1,5 hónapja derült ki a pajzsmirigy alulmüködésem. Azon kívül, hogy nem tudok fogyni, semmi más tünetem nincsen. A TSH-m 6,5 volt. A t4-em rendben van. Úgy szeretném, ha rendbejönne magától. Meg le is fogynék. Remélem valaki tud pozitív példát írni.
2018. aug. 7. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szülés után kezdődő alulműködés gyakran rendbe jön spontán, pár hónap alatt. De erre nincs garancia.

Méress T3-at, antiTPO-t és antiTG-t is - hívd fel mielőbb a dokidat emiatt; és ha ő nem hajlandó beutalót adni, akkor privát laborban csináltasd meg minél előbb.

Nem írtad, hogy írtak-e fel hormontablettát, de gondolom, nem. Ilyen TSH esetén még nem is indokolt valószínűleg.

Ha megvannak az eredmények, írj, tudok segíteni.

Addig is szedj napi 200 mcg organikus szelént 400 mg E-vitaminnal és tetszőleges mennyiségű C-vitaminnal együtt bevéve; ill. napi 2-3000 NE D-vitamint. De tényleg az lenne a legjobb, ha már holnap felhívnád az orvost.

2018. aug. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Kint élek külföldön, itt nmem olyan egyszerü magánúton vért vetetni :S Jövöhéten megyünk haza, próbálok valahova eljutni.

Kaptam gyógyszert, 125 mg Thyrex (Thyroxin), és napi fél tablettát kell szedjek. Az írásod alapján ezt nem kellett volna :( Ez van, amikor az ember teljesen rábízza magát a dokira :(

2018. aug. 9. 07:21
 3/8 anonim ***** válasza:

6,5-ös TSH-nál, NORMÁL T4-nél, és T3 ismerete nélkül 62,5 mg Thyroxin? Atyaég... :(((

Azt tudtad, hogy a tabi tulajdonképpen szintetikus T4 hormon?


Nekem 8,1-es TSH-ra és uh alapján írt fel a doki 50 mg-ot, szintén további mérések nélkül. Baromira nem kellett volna, mint fél évvel később kiderült, mert iszonyat túlműködéses tüneteim lettek tőle.

Abba is hagytam, és 3 havonta privátban méretem a szintjeimet, az első "pluszhormonmentes" mérésnél normál tartományban volt a T3 és a T4 is, szóval megnyugodtam, hogy jól tettem, hogy "önhatalmúlag" leálltam vele. (Teljesen magamtól amúgy nem mertem volna; csak egy nagyon rendes gasztrós dokival szóba jött a téma, és kapásból elkezdte sorolni a tüneteimet, ledöbbentem, és ő mondta, hogy pár napig ne szedjem. Jobban lettem. Aztán szedtem tovább, "mert KELL", és visszatértek a tünetek. Na, akkor vettem egy nagy levegőt, és úgy döntöttem, kipróbálom, hogy egyáltalán nem szedem 3 hónapig, és majd meglátjuk... És mint írtam az előbb, jó döntésnek bizonyult. 2 hónap, mire teljesen kiürül a szervezetből a pluszhormon, tehát ezek már a pótlás nélküli értékek.)

A jövő héten esedékes a következő labor, remélem, az is jó lesz. De ha nem, akkor is csak 25 mg-ot fogok szedni.


Neked is javasolnám, hogy hagyd abba, de persze én csak egy anonim GYK-s vagyok, szóval fordított helyzetben nem tudom, megfogadnám-e a tanácsot. Mindenesetre ha hiszel nekem, akkor viszont ne hirtelen állj le, hanem fokozatosan, tehát kb. egy hétig még szedj egy negyed tablettát. Addigra lehet, hogy meglesznek az eredmények is.

A CentrumLab-ot tudom javasolni - sok helyen a TB-s laborban ők csinálják a méréseket, így privátot is lehet kérni. A honlapjukon meg tudod nézni, melyik vérvételi pont elérhető számodra. És ők viszonylag jó árakon is dolgoznak (az említett markerek darabonként 2 ezer forint), és az eredményt még aznap délután elküldik emailben, ha kéred.

A beszedett hormontabik neked még befolyásolják a T3 és a T4 eredményeket, de azért kiindulásnak jó lesz. Az antitestek szintjére viszont semmi nincs hatással jelenleg, úgyhogy azokból kiderül, hogy autoimmun-e. (Sejtésem szerint igen.)

Majd írj, ha megvannak az eredmények. :)

2018. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a vàlaszt!

Egy kis ideig el fog tartani, 2-3 hèten belül jelentkezni fogok. Nagyon kìvàncsi vagyok :/

2018. aug. 10. 08:27
 5/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni. Az augusztusi mérés alapján ( akkor szedtem, hete a gyógyszert)

TSH: 0,44

T3, T4 normál tartomány

viszont a TPO több, mint 1300.

Azóta volt megint egy vérvételem október elején, ma megyek az eredményért.

2018. nov. 5. 07:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Húha, kíváncsi leszek... Sejtésem szerint a TSH még tovább csökkent, a T4 mindenképp nőtt, és valószínűleg a T3 is. Ha pár hét alatt ennyire lecsökkent a TSH-d, az is azt jelzi, hogy túl sok volt a gyógyszer. :(

És ahogy mondtam, autoimmun betegség áll fenn - ez az ún. Hashimoto-thyreoditis. Szubklinikus állapotban, mivel igazából pm-alulműködés még nincs, vagy csak minimális mértékű. A Hashimoto-t a megemelkedett aTPO-szint mutatja. És mint írtam, erre semmilyen hatással nincs a hormontabletta.

Az 1300 nagyon magas. :(

Én tavaly decemberben találtam rá a funkcionális orvoslásra, szedek táplálékkiegészítőket, ill. változtattam néhány dolgon étkezésben, életmódban. Ezekkel lehet csökkenteni az ellenanyagszintet, azaz a gyulladás mértékét - így pedig lassul a pajzsmirigy-szövet pusztulásának folyamata.

Számokban ez így néz ki nálam:

2017. 08. hó, az első mérés: 770

2017. 12. hó: 840

Ekkor kezdtem változtatni. Azóta folyamatosan csökken a szint, legutóbb október 9-én mérettem, 384 volt. :)

A hormontablettát pedig azóta sem szedem, és nincs is rá szükség - október 2-ai TSH-m 1,12 volt, abszolút optimális.

2018. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni :D

Az októberi eredményem:

TSH 0,68 ref 0,35-3,50

FT3 4,3 ref 2,5-6,7

FT4 17,7 ref 10,3-21,9

MSA 207 ref 0,00-34,00

TGAK 361,0 ref 0,0-115,0


Az utolsó két értéket nem tudom, hogy mi az :D Talán az egyik a gyulladást jelöli.

ELkezdtem fogyni, 1400 kcal diétát tartok 2 hete, eddig 1,8 kg ment le.

2018. dec. 13. 10:00
 8/8 anonim ***** válasza:

A TSH-d picit emelkedett a legutóbbihoz képest, de ez szinte semmi. Az FT4 optimális, viszont az fT3 "csak" jó - ez azt jelzi, hogy az átalakítás nem működik jól. Számomre érthetetlen, hogy akkor miért nem magasabb a TSH...


Az utolsó érték talán lehet az antiTG, ez egy ellenanyag - de csak a referenciatartományból gondolom. Esetleg TRAK, ha elírtad, annak nem tudom a reftartományát, de az a TSH elleni antitest - ez megmagyarázná az előbbi problémát, hogy miért nem magasabb a TSH-d a normál értékeknél a rossz T4/T3 arány ellenére.

A másikról fogalmam sincs, micsoda, neten sem találtam ilyet.

Menj dokihoz mielőbb, mert komoly eltérések vannak, amik súlyos problémát jelenthetnek.

2018. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!