Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki új pct szúrat az...

Ha valaki új pct szúrat az hogy derülhet ki plazmaadásnál?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm akar nyelv pct. Amint begyógyul (2-3 hét) menni akar már plazmát adni és tudja is, hogy 6 hónapot kéne várnia mert figyelmeztettem, de persze neki a pénz a fontos nem érdekli ha mások életét veszélyezteti. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan derülhet ez ott ki hogy új piercingje van és mit kaphat érte? Úgy hallottam büntetendő is ha hazudik az egészségügyi és testi állapotáról.

2023. jún. 4. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Nem derülhet ki sehogy.
2023. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Max ha fertőzése lesz, vagy gyulladás és az látható ellenőrzéskor. Na azért ki tilthatják.
2023. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A plazmafeldolgozás előtt minden plazmát vizsgálnak, ott a hibás/rossz plazmákat nem dolgozzák fel. Ezt a plazmafeldolgozó visszajelenti a plazmavevő helynek, ahol azonosítható, hogy kitől származik a plazma. Innentől cég válogatja, hogy mit tesz. Van, akit elküldenek vérvételre, van, akit felhívnak konzultációra, hogy mi lehet a baj.

A legrosszabb eset, hogy szerződésszegésért perelik (már amennyiben ilyen dokumentum készült és aláírta), a legjobb, hogy pár hónapot ki kell hagynia.

Barátnődnek üzenem, hogy várjon 8 hetet, utána nem lehet majd kimutatni, addigra helyreáll a vérszintje. (Sok nemzetközi helyen a piercing után két hónapot kell csak várni, a tetoválások után 4 hónapot, míg kisműtét után 2 hónapot, nagyműtét után egy évet, de itthon más szabályokat hoztak erre.)

Amúgy is 40-45x lehet egy évben plazmát adni és heti 2x lehet menni gond nélkül, tehát fél év alatt kimaxolható az éves szint.

2023. jún. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!