Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évek óta tartó, gyermek...

Bucibaba100 kérdése:

Évek óta tartó, gyermek korban kialakult alvás problémára mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

14 éves koromban kezdődtek kialakulni problémáim az alvással. Jelenleg 20 éves vagyok.

Esténként lefekszek aludni, telefont nem nyomkodok előtte, legfeljebb tv-t nézek, viszont várhatok akármeddig, próbálkozhatok bármilyen elalvási trükkel, nem jön álom a szememre.

Fiatalabb koromban általában hajnal 2-3 óra körül tudtam elaludni, mostanra ez reggel 9-10 óra lett. Az alvás minőségével és tartalmával nincs gond, csak az elalvás idejével.

Próbáltam már többször azt is, hogy reggel nem aludtam el, fent maradtam, utaztam, strandra mentem stb de nagyon lefárasztottam magam.

Akkor ahogy haza értem, aludtam egy órát, felébredtem és ismét csak reggel bírtam elaludni.

Pszichológusnál jártam, eredményre nem vezetett. Altatókat kizárt, hogy valaha is szedjek.

Ez a családomban több embernél is így van, anyám 40 éves és ugyan ebben a helyzetben van, de már 11 éves öcsémnél is kezd ki alakulni. Anya az orvosi utakat körbe járta, nem tudtak segíteni ezen, így én nem tenném meg ezeket az orvosi utakat feleslegesen. Aki hasonló helyzetben volt és talált valami féle megoldást, kérem ne tartsa magában!



2023. jún. 5. 04:37
 1/2 anonim ***** válasza:

alvasvizsgalat akkor megvolt? Ahol ott kell aludni fejedre eegt raknak blabla...van mar alvasambulancia vagy mi. Ilyeneket keress hatha ott rajonnek.


mondjuk akkor mi a fenet dolgozol? vagy hogy tanulsz. Ha jol ertem reggel elalszol es alszol delutan 4-5-ig? igy biztos nem leszel faradt estere.

Kisgyerekeknel ha nagyon eltolodik kesorw az elalvas akkor ott is atallitani (vagyis vissza), ugy kell hogy naponta csak 10 percekkel kell megprobalni elorebb hozni a lefekvest es elalvast. Mert nyilvan ha valaki mindig 23lor alszik el akkor nem fog egyszercsak majd akarmitol is elaludni este 8kor. viszint lehet 22:45-kor skerul neki es akkor annyival hamarabb kell stb.


Te is (ez csak az en szubjektiv ekepzelesem) megprobalhatnad, hogy elsore olyan idopontban fekszel le, ami kozelit ahhoz amikor amugy is el tudnal magadtol aludni. de egy oraval hamarabb kellsz es remelhetokeg akkor este egy fwl orwval hamarabb elalszol es igy tovabb.

A masik hogy az elalvas elott egy olyan rutint kell kialakitani es kitapasztalni, ami lelazit. Szerintem elalvas elott egy oraval pl se teve, se telo azaz semni villodzo, stimulalo dolpg nem szabad legyen. Probalkozz klasszikus uncsi zenevel, termeszet ha gjai, talpmasszirozas elitte, forro furdo barmi. Valakinek pl olyan hosszas szepen felepitett rutinja van hogy csak na a kutyaetaltatastol kezdve a melyik labrol huzza le a papucsot eloszor hogy csak na.

Kave-tea-csoki? fogyazstas? etkezeseid? valaki nem.tud vacsora uta n elaludni valaki anelkul nem tud. En ha reggel iszom kavet akkor is ejfwlig progok de dwlutan siman tudnek aludni. Tehat lehet az etkezessel (keves vagy nuku sze hidrat delutantol) is kell valamit kezdened.

En egy endokrinologust is felkeresnek.

Masreszt lehet azert nappal alszol mert akkor olyan zanok es fwnyek vannak amiket te mar az alvashoz kotsz. Pl ha olyankor nagy a foegalom zaja vagy a szomszed kopacsol lehet valami olyan hatterzajt kellene zene helyett ejjelre benyomnod. Ha olyankor vilagos van es megis ugy alszol jol akkor ejjelre valami fenyt hagyj magadnak.

Sajat peldamon tudom hogy engem idegesitett hogy zanos az utcank, aztan ablakcsere utan ejjelente szep nagy csond lett. Erre megebredtem egy honapon keresztul minden elalvas utan, es csak forgolodtam...nehezen de rajottem zavar a nagy csond szinte fojtogatott. Persz3 megszoktam, de az elejen kinyitottam rwsnyire az ablakot hogy beszurodjon a megszokott zaj:-)

2023. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit előző hozzászóló írt, valamint:

Nem tudom, kipróbáltad -e a melatonin-t, több fajtája is van.

Előfordulhat az is, hogy amikor kezdenél éppen elaludni (az ember ezt nem feltétlenül veszi észre), valamilyen alvással kapcsolatos betegség azonnal felébreszt és nem enged elaludni, ezért csak akkor tudsz elaludni, ha már nagyon fáradt vagy.

Anyukád nem tudom milyen utat járt be a kivizsgálás tekintetében, de mindent érdemes megpróbálni.

Tényleg érdemes lenne felkeresni alváscentrumot és befeküdni egy éjszakára.

Nézd meg a hozzád közel lévő helyeket, kérj beutalót valahova:

[link]

2023. jún. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!