Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lenne egy kis problémám a...

Lenne egy kis problémám a tüdőmmel, írdatlanul szúr,nyilal,fáj. Mit javasoltok, a kivizsgáláson kívül?

Figyelt kérdés

Már 5 éve kb pánikbeteg vagyok(elvileg). Voltam vele orvosnál, de csak annyit tudtak kinyögni, hogy a számítógépezéstől vagyok rosszul, ez alatt Hipochondriás is lettem.. Ezen az útón kialakult valami a tüdömben, amitől mindig valami átlátszó nyálkás valamit köhögök, ha nem köhögök olyan érzésem van mintha nem kapnék elég levegőt, nem tudok venni elég levegőt, muszáj köhögnöm, mert egyben irritál is és nyomást érzek.. Mint említettem, szúr, és fáj a tüdöm (egyes különösen de csak néha testtartásnál is).

Teljesen random néha rámjön a zihálás, mintha csak sprinteltem volna 50 métert és kb 10-30 mp-ig tart míg nem érzem, hogy már "jól vagyok?"


Kerestem google-n mi lehet az, de RÁK, AGYTUMOR, és mivel gyagyás vagyok még a végén el is hiszem, ezért nem ástam bele mélyen magam, szerintetek mit lehet, mit kéne tenni a kivizsgáláson kívül?



2023. jún. 7. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Sportolni, szabadban. Csak sétával kezdve, és fokozatosan kocogásra váltani.

Megtanulni az aktív ülést.

Relaxálni, légzőgyakorlatokat és nyújtást csinálni.

2023. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha futok vagy bármi mást csinálok ami megeröltető számomra, vagy túlságosan igényli a tüdőmet (már ha lehet ilyet mondani) akkor rögtön kész vagyok, amint "beteg lettem" egy csettintésre változott meg az egész, nem fokozatosan lett rosszabb, hanem egyből varázsütésre. A légzőgyakorlatok csak összezavarnak és ha fel vgyyok fújodva majd emiatt máshogy veszem a levegőt pánikrohamot kapok, vagyis arra utaló jeleket.

Az aktív ülést nem értem hgyan érted, kifejtenéd?

2023. jún. 7. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A gerincnek a legrosszabb testhelyret az ülés. Gyógytornás oldalakon kapsz tanácsot a helyes pozícionálásra, és a mély hátizmok erősítésére, meg a felszínesek nyújtására

Eszközök meg százszám vannak a reklámokban elsőre próbáld ki a labdát. De csak óvatosan. 5 percenként emeld az időt.

Ui.: Mindenképp küzdj a félelmeiddel is. Dobog a szíved ? Élsz! Megküzdenél a kardfogú tigrisselbis ilyen állapotban. Arra való ez a szimpatikus idegrendszeri izgalom, csak a mai világ láthatatlan tigrisei provokálnak. Nincs baj, a képzelt bajtól megy a szíved! Ha magadat nem tudod lenyugtatni, keress hozzá szakembert. Ilyesmit jobb, ha más által vezényelve csinálsz ( légző, meg relax)

2023. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Épp ezaz hogy dobog, nem feltétlen nagy vágyam, hogy "működjön". Energiát belefektetni nem igazán érné meg, főleg ha nem lesz eredménye. Aminek nem tudni az eredményét, de ha felesleges inkább meg se próbálom. Na mindegy, azért köszi.
2023. jún. 8. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!