Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 2-es típusú cukorbetegséggel...

A 2-es típusú cukorbetegséggel kapcsolatban az újabb kutatások mit mondanak? Vannak erről szóló új könyvek?

Figyelt kérdés
Amennyiben igen, mi a címük?

2023. jún. 10. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Cukorbetegek nagy diétáskönyvében szerintem egész jól és érthetően le vannak írva dolgok. Én most vizsgakészüléshez használtam.
2023. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tesóm cukorbeteg, ő elég sokat olvas a témában. Pont a napokban beszélgettünk erről, hát nem volt túl bizakodó. Mindenféle kutatás folyik, de nagy előrelépés nincs sehol. Kicsit jobb inzulin, kicsit jobb cuccok, de semmi egetverő.
2023. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket.

Közben mi találtunk néhány riportot a YouTube-on, ami bizakodásra ad okot, alapot.

Az egyik az Ázsiába Szakadtam csatorna videója, most nem tudom fejből a címét, de a témája nagyjából az volt, hogy a diabétesz gyógyítása gyógyszerek nélkül, a másik pedig Béky László interjúja Demecs Istvánnal.

Érdemes mindkettőt megnézni, meghallgatni, aztán lesz még ott több is, de mi még csak ezt a kettőt néztük meg.


#2. Tesódnak egyes vagy kettes típusú van?

2023. jún. 10. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért az ilyen gyógyszer nélküli cukorbetegséggel csak óvatosan. Sok lábat levágtak már kezeletlen cukorbetegekről. Sztem a legokosa, ha az ember követi az orvosi utasításokat. Egy jól beállított inzulinadaggal és persze helyes táplálkozással abszolút teljes életet lehet élni.
2023. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még csak nemrég állapította meg nála a háziorvos. Diabetológushoz jövő héten fog menni.

Az a baj, hogy több dolog is egyszerre jött és nagyon sok mindennek kellene utánajárni.


Természetesen nem akarjuk kihagyni az orvosokat, de olyat szeretnénk találni, akinek vannak gyógyultjai.

Állítólag a kettes típusú cukorbetegség visszafordítható.

De ezt hozzáértő szakorvossal lenne jó megbeszélni, részletekbe menően.

2023. jún. 11. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, mindenképp kihagyhatatlan az orvosi ellenőrzés, de jó, ha van olyan szakirodalom, ami érthetően elmagyarázza a dolgokat, ha felmerül valami.
2023. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, de úgy tűnik, hogy ebben a témában is van sok (különböző) nézőpont.


Itt is találtunk érdekes részleteket: vastagbel.hu.

2023. jún. 11. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól betartott diétával és jól beállított inzulinnal ( vagy ha elég, akkor gyógyszerrel) teljes életet lehet élni, meg lehet szokni, nem kell sem éhezni, sem önsanyargatni.Csak oda kell figyelni. Én mikor kijöttem a kórházból jóval magasabb inzulinadagokat kellett adnom, ma már minimális inzulinra van szükségem pusztán attól, hogy betartom az utasításokat mind az evésre, a mennyiségekre és a minőségre vonatkozóan is, és persze kell a mozgás. Én egy héten kétszer eljárok tornázni. Csak összehasonlítás képpen: először 18E/14E/16E/18E inzulin volt az adagom, most 3E/2E/2E/6E szimplán a diétával, mozgással és 2x1 merkformin gyógyszerrel.
2023. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!