Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kislányom sebét lekezeltem...

Kislányom sebét lekezeltem ezek után érdemes e esetleg orvosnak megmutatni?

Figyelt kérdés

Kislányom szeret mezítláb kirohangálni,októberben 5 éves.

Tegnap délután-kora este megvágta magát valamivel és vérző talppal szaladt be sírva szegénykém.

Gyors csillapítottam a vérzést és utána betadine oldattal lefertőtlenítettem.

Sajnos elfelejtettem neki kinyomkodni a vért ahogy azt állítólag ilyenkor kéne hanem helyette magára a vérzéscsillapítára koncentráltam aztán a seb megtisztítására és fertőtlenítésére.

Mára nem is fáj már neki egyáltalálán,csak egy kis apró vörös-sötétbarna vágásnyom van a talpacskáján.

Sajnos ma is kirohant mezítláb ezért lekezeltem ma is a sebet ami egyébként már nem fáj neki ill.nem is nyomásérzékeny és nem egy mély vágás egyébként azonban az biztos hogy tegnap eléggé vérzett neki mert ahogy beszaladt az udvarról sok kis vérnyom volt.

Nyilván nem óriási vérveszteség de azért vérzett neki elég szépen azért is csillapítottam neki rögtön reflexből.

A tetanusz oltás amit kiskorában kapott nemtudom még ad e védelmet mert általában 5 évig véd és ő most lesz októberben 5.

Elképzelhető hogy csak rózsatövis de lehet rozsdás "valami"vágta meg neki.

Egyébként teljesen jól van mondom már nem is fájlalja,csík hála Istennek nincs csak maga a kis vágásnyoma sötétvörös nyilván az alvadt vér miatt.


2023. jún. 13. 14:27
 1/2 A kérdező kommentje:
egy kb.fél-1 centi kis apró vágás a talpacskáján
2023. jún. 13. 14:28
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Sebet sosem szabad nyomkodni. Jól csináltál mindent, nem lesz baja, de figyelgesd a sebet és ha pirosodik, duzzad, fájni kezd, akkor orvos.
2023. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!