Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell tenni ha a labor...

Mit kell tenni ha a labor elront egy fontos vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Mit kell tenni ha a labor elront egy fontos vizsgálatot? Az elkészytési idő lejárt már, a 3 egyszerre kért vizsgálatból-hormonokkal kapcsolatos- 1 db lelet érkezett meg, 2 vizsgálati eredmény nem (holott egyszerre végzik, és egyidőben van eredmény). Több mint 1 hét telt el, és még mindig semmi. Az orvos egyértelműen kérte s vizsgálatkérőn a 3 hormon eredményt, a beutalón rajta van. Csak a TSH érkezett külön meg, a T3, T4-nek az eredménye nem.Több mint egy hét eltelt a mintavételtől számítva.


Ilyenkor a labor hibázott? a Validáló? mit mondjak most a házidokinak?



2023. jún. 15. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a vérvétel napján el szoktak készülni (magánlaborban).

Nem lehet, hogy csak lefelejtették?

2023. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosnak nincs joga T3 és T4 vizsgálatot kérni, amennyiben a TSH érték a normál tartományon belül van. Évek óta ez van, a T3-t és a T4-et nem csinálja meg a labor, hiába van rajta a beutalón. Ne is várd. Nem rontották el, csak épp nem csinálják meg. Belgyógyásznak van joga T3 és T4-t kérni, illetve te megcsináltathatod magánrendelőben.
2023. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 Életemben egyetlen egyszer sem felejtette le a labor a kért vizsgálatokat.


Nekem is nem kicsit furcsa, csak az a gáz, hogy ma kell referálnom az orvosomnak az eredményről. Az még a kissebbik probléma, ha én szólók egy hibáért, de a doki szerintem nem lesz ennyire elnéző.

2023. jún. 15. 14:20
 4/12 A kérdező kommentje:
2 Szerintem egy háziorvos az pontosan tudja mihez van joga, és mihez nincs, ekkorát nem bakizik, főleg, hgogy aláírja a kért vizsgálatkérőt..
2023. jún. 15. 14:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a háziorvosod kérte a vizsgálatot (tehát, nem szakorvos pl. endokrinológus), akkor ha a tsh határértéken belül van, nem végzik el a ft3 , ft4 vizsgálatot. Sajnos ezt a háziorvos nem szokta közölni... Csak akkor nézik az ft3, ft4 értéket, ha a tsh kiugrik valamelyik irányba. Sajna ez van, magánlabor a megoldás .
2023. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5 Köszönöm, nem kell magánlabor:)
2023. jún. 15. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Más is azt írta amit én. Tényleg úgy gondolod, hogy a mi labor papírunkra nem volt ráírva a háziorvos által, hogy T3 és T4? De rajta volt. És nem, nem csinálták meg. És az már évekkel ezelőtt is így volt. És hidd el végre, hogy nem hibáztak. Senkinek nem csinálják meg, ha a TSH érték határon belül van. Csak akkor, ha fizetsz érte. Üdv a magyar egészségügyi rendszerben.
2023. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7 Akkor endokrinólógusnál miért csinálja meg a labor a kért vizsgálatokat normál TSH mellett?
2023. jún. 15. 14:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden esetre mindenkinek köszönöm a válaszát.
2023. jún. 15. 14:42
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert csak szakorvos indikálhat ilyen vizsgálatot. A TSH, ha kiugrik valamerre, akkor viszont meg kell csinálni, laboráns szakma, ezt sajna el kell fogadni így. Háziorvosok nagy többsége mai napig nem tud sok mindent, ebből nagyon sok félreéetés van, pl. CT-t, MR-t sem kérhet, mégis sokszor megteszik, utána meg a beteg szívja meg mikor odamegy és nem fogadják el a beutalót max., kifizeti a vizsgálatot.
2023. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!