Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikortól normális ha izzadás...

Mikortól normális ha izzadás miatt büdi egy gyerek?

Figyelt kérdés
A kisfiam decemberben töltötte a 8. életévét. Ovi nagycsoport óta, 3 éve használunk neki deo sprayt mert izzadt és büdi volt. Bevallom meg sem fordult a fejemben, hogy korai lenne a szag. Ma beszélgettünk a kiránduláson az anyukákkal és szóba került, hogy az ő gyerekük állandóan fújja magát a dezodorral, de minek hiszen még úgy se kell, nincs szaguk. Meglepődtem nagyon,de nem mertem rákérdezni... Az én fiam 148 cm és 42 kg, kortársakhoz képest mindig nagyobb volt, magas és inkább izmos mert állandóan mozog, mászik, ugrál (ezért is gondoltam, hogy természetes dolog a velejáró szag is) Külön sportra nem jár csak hétvégente fejlesztő falmászásra, valamint minden nap kint vagyunk az udvaron vagy a játszón legalább 2-3 órát ebéd és házi után. Ja és Biciklivel járunk a suliba. Azt gondolom ez elég mozgás és ez is lehet a szag oka?! Szerintetek hány éves kortól normális ha izzadságszaga van? Vigyem orvoshoz?
2023. jún. 20. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami egyéni dolog lehet. Serdülőkor elején szokott kezdődni, tehát mostantól is lehet, de inkább 2-3 év múlva van az átlagos kezdet.
2023. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Uhh. Köszönöm. Akkor utánajárok a dolognak :(
2023. jún. 20. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom nem esztek nagyon fuszeres aromas eteleket, mint az indiai pl,tenyleg meg kene nezetni egy rutin-kivizsgalassal legalabb. Nemi eres kezdetekor szokott lenni kulonben izzadsagszag.
2023. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Endokrinológiára vinném.
2023. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmi fűszereset nem eszik. Átlagosan eszik, kicsit válogat. A húsokat nem igazán szereti, viszont tejterméket bőven fogyaszt. Köszönöm mindenkinek a segítséget! Orvoshoz fordulunk.
2023. jún. 22. 02:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 9 eve kornal kezdtünk izzadni, 10 evesen mar a havija is megjott a lanynak. Brutalis.
2023. júl. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!