Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külső trombotizált aranyeret...

Külső trombotizált aranyeret hogyan kezeltétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több mint egy hete mosakodás közben vettem észre a végbél mellett egy babszemnyi dudort. Panaszt nem okozott, inkább csak viszketett és picit szurkált, és ilyen kékes színe volt.

A háziorvos nem nézte meg, kúpot írt fel rá látatlanban. A gyógyszertárban Detralex-et és Reparont ajánlottak rá, azokat elkezdtem használni. Mivel pár nap múlva se javult, elmentem szakrendelőbe sebészetre, ahol egy proktológus orvos rendelt. Ő kb. 5 perc alatt elintézett annyival, hogy ne kezeljem semmivel, majd elmúlik, de azt megmondta, hogy ez egy külső trombotizált aranyér. És hogy akkor menjek vissza, ha fáj.

Nem nyugodtam, mert nagyon zavart ez a dolog, ezért újabb pár nap múlva elmentem egy magánrendelőbe. Ott a proktológus szintén ezt állapította meg, viszont ő megnyitotta a dudort és kinyomkodta belőle a vérrögöt, merthogy így gyorsabb a gyógyulási folyamat. Maga az eljárás egyáltalán nem fájt, érzéstelenítve volt és kb. 2-3 perc volt az egész.

Ez volt két napja, az első napon még vérezgetett, második napon picit váladékozott, de azóta semmi. Egy hét múlva kell visszamennem, addig tovább kell szednem a Detralex-et és kamillás ülőfürdőt kell vennem székelés után.

Ami nagyon zavar engem az az, hogy ez a dudor még mindig ott van, és most mintha még egy nagyon picit nagyobb is lenne, mint a vágás előtt.

Azt szeretném tudni, hogy volt-e másnak is ilyen, ha igen, mit kezdtetek vele, mikor húzódott vissza, ha nem húzódott vissza, akkor valakinek leműtötték-e ezt a dudort? Én nagyon nehezen viselem, hogy ott van, még akkor is, ha amúgy nem fáj.

Köszi a válaszokat!



#Külső trombotizált aranyér kinél hogyan múlt el
2023. jún. 24. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Gondolom Neked màr megoldódott. Abban segítenél, honnan lehet tudni, hogy trombotizált?
2023. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos még nem oldódott meg. A vágás helye szépen begyógyult, viszont a dudor maradt. Az egy hetes kontroll vizsgálatkor a doktor úr elmondta, hogy ez még bizony aranyér, csak már nem trombozizált. Tovább kell szednem a Detralexet és felírt gyógyszertárban készített kúpot. Ezek hatására a dudor elkezdett látványosan zsugorodni, de attól félek, nem fog teljesen eltűnni, ha csak le nem szedetem. Jövő héten megyek vissza újabb kontrollra. Arra még rákérdeztem, hogy ez újra trombotizálódhat-e és azt mondta a doki, hogy nem, amitől azért megnyugodtam. Azt, hogy trombotizált, onnan lehet tudni, hogy kb babszemnyi nagyságú és kékes színű a vérrög miatt. Állítólag iszonyat fájdalmat tud okozni, de ezek szerint ezt megúsztam.
2023. júl. 11. 17:51
 3/4 anonim válasza:

Kedves kerdező

Hogy vagy? Én is hasonló cipőben járok. Tegnap volt az hogy megvágták az aranyeret. Mennyi idő volt neked a gyógyulás mikor már nem kellett kenegetned sem? Mennyire volt nehéz elmenned után nagy wc-re.nagyon fájt?

dec. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja ésha megkérdezhetem milyen kúpot használtál amitől elkezdett zsugorodni?
dec. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!