Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges cirkádián ritmusom...

Egészséges cirkádián ritmusom még mindig nincs toppon?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam már ide ezzel kapcsolatban. Éjjeli őrként dolgoztam sokáig. Nappal szinte mindig aludtam, délután 1-2 órakor keltem fel.


Most lesz 2 hete, hogy dolgozok a visszaálláson, most már a felkelés részével nincs gond, fel tudok kelni 6 órakor reggel és hál égnek este álmos is vagyok sokszor már este 8 óra felé.


Nem dolgozok új munkahelyen próbálnám visszahozni magam 100%-ra.


A gondom viszont ez: biztos érezte már mindenki kelés után azt a borzalmas fáradtságot, amin csak az első kávé, vagy pár óra ébrenlét segít, ami kitisztítja azt a felhőt az ember fejéből.


Na nekem ha mozogni kell, talpon lenni akkor folyamat ez az érzésem van, mindegy, hogy 1 órája keltem fel vagy már fent vagyok 8 órája. Csak akkor érzem magam kényelmesen, ha ülök vagy fekve pihenek a kanapén mondjuk.


Voltam neurológusnál nincsenek bajaim a reflexeimmel, egyensúly problémáim sincs. Kicsit meg vagyok lassulva, ami kívülről nem látszik rajtam. A doki azt mondta, hogy idő kell amíg ennyi idő után visszaállok erre a nappali életre. Azt javasolta, hogy töltsek minél több időt a szabadba, mert akkor hamarabb vissza fog állni ez a folyamat. Mert elvileg most úgy kell elképzelni magam, hogy attól független, hogy korán kelek a szervezetem még mindig azt érzékeli, hogy most kellene aludjak.


Na mindegy, nem tudom értett-e bárki ebből bármit.


Szóval a koffein, kávé nem segít felébredni. Ugyanolyan tompa vagyok egész nap tőle.


Lehet hetek, hónapok kellenek neki, hogy visszaálljak majd erre a nappali rendre, hogy 6-kor kelek este 9-10 körül fekszek?


2023. jún. 30. 11:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!