Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fül elvileg öntisztuló,...

Ha fül elvileg öntisztuló, akkor miért szokott látható fülzsír/fülzsírdugó keletkezni?

Figyelt kérdés
Vattásan nem szabad kiszedni,azt hallottam,mert akkor ez a tisztulási mechanizmus sérül.Akkorérdemes elmenni orvossalckitisztítatni?Nem fog ezértkiröhögni/lenézni?Vgay menjek el fülgyertyázásra,ha túl sok fülzsírom termelődik?
2008. dec. 30. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

A fülész nem fog kinevetni. Ők szoktak fület mosni.

de előtte napokig valamilyen (patikában adnak) olajat kell belecsepegtetni.

2008. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Hol hallottad azt, hogy nem szabad a fület kipucolni vattával? Komolyan, az ilyen hasznos tanácsokat adó emberek megérdemelnék, hogy megsüketüljenek...

Ha nem tisztítod a fülkagylód (de csak a külső részeit, a dobhártyához nem szabad lenyúlni, mert megsértheted), olyan fülzsír-lerakódásod lesz egy fél éven belül, amit csak középfül-mosással lehet megszüntetni. Egyrészt ez nem egy kellemes dolog (mi több, irtó fájdalmas), másrészt a fülzsír pangása akár maradandó károsodást is okozhat, súlyos esetben akár süketséget is. Arról nem is beszélve, hogy a fülzsír remek táptalajt biztosít a gyulladást okozó baktériumoknak...

Szóval szerintem ne játszadozz ilyenekkel, nem éri meg.

2008. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az enm jó,hogyha fültisztítópálcika helyett,fülsparyt használok?
2008. dec. 30. 23:01
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz semmi bajod a fültisztítótól, reggelente pedig vizes ujjal is mosd ki.
2008. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
most nagyon érdekeset írtatok,meglepődve olvasom,hogy fél év alatt olyan lerakódás lehet,hogy csak orvos tudja kipucolni.én 30 éves vagyok,de még sosem pucoltam a fülem.mosom természetesen,mielőtt elszörnyednétek,és tiszta,jól hallok,mégcsak fülfájásom sem volt.ez hogy lehet?
2008. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
elég csak megmosni és törölközővel kitörölni,mélyebbre nem szabad semmivel nyúlni..sajnos én ezt sokáig nemtudtam és hosszú ideig szenevdtem állandó fülgyulladástol..az utolsó hozzászolónak adok igazat!!
2008. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Én szoktam fültisztító pálcikát használni, de csak addig, ameddig az ujjamal is beférnék. Eddig semmi bajom sem volt.

Biztos, hogy nem fognak kinevetni, gondold végig, ők ezt rendszeresen csinálják, nem te vagy/lennél az első és utolsó, aki fülgyertyázásra megy.

2008. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Második válaszoló vagyok: fül-orr-gége asszisztensként dolgoztam egy ideig, ne tudjátok meg... Annyi okos embert láttam már, aki idült fülzsírdugóval került hozzánk, ott meg nézett nagyokat, mikor kiderült, mi is a baja! Volt, aki azt hitte, hogy az előző esti diszkóban szenvedett halláskárosodást, holott arról volt szó, hogy már régóta nem pucolta ki a fülét.

Persze jöttek hozzánk sokan a másik véglet képviselői is: a fültisztítópálcával átszúrt dobhártya szintén mindennapos eset volt az ambulancián.

Valamelyik fenti válaszoló dicsekedett vele, hogy még mindig hall, pedig sosem pucolta a fülét. Igen, létezik ilyen is, genetika kérdése. Van, akinél genetikailag olyan kevés fülzsír termelődik, hogy nem szükséges tisztítania. Ők szerencsések. Jómagam ha három napig nem tisztítom a fülem, sötétbarna fülzsírt szedek ki a fülemből vastagon, addig pedig majd' megőrülök az viszketéstől. Ilyen is van.

Egyébként pedig tudtátok, hogy az ázsiaiak fülében egyáltalán nem termelődik fülzsír? Ez is érdekesség. Helyette nagy néha fehér porszerű anyag jön ki a fülükből.

2008. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pálcikát NAGYON NEM AJÁNLOTT használni!

Vattát lehet, de nem árt, ha van gyakorlatod - különben belökheted a fülzsírt, aztán állhatsz fél lábon, és félig süketen, amíg eljutsz a fülészhez, aki majd kimossa.


Az embernek alapvetően elég kellene, hogy legyen a vizes fülmosás. Az ősembernek még ez sem kellett... de ma már más a helyzet. Az ősember a gyerekét is maga szülte, ugye.


Tehát, aki nem tudja megfelelően tisztítani a fülét, az csak nyugodtan menjen fülészhez. NEM fáj: simán, és szó nélkül kimossa, vagy kiszedi csipesszel (TILOS őt utánozni! Sokat tanulta, hogyan lehet ezt veszélytelenül!)


Van ismerősöm, aki orvosi tanácsra fél évente megy - és még sose mondták azt neki, hogy feleslegesen ment volna. Kicsit szűkebb az egyik hallójárata, mint másnak.

2008. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

És az ösemberek átlag 25 évig éltek.:))


Nekem nincs ilyen tapasztalatom, de többen is mondták, hogy ha orvosnál kimosatjuk, hamarabb és nagyobb mennyiségben termelödik újra. Igaz ez? Elsösorban az elöbbi asszisztenstöl kérdezném.


BÚÉK!

2008. dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!