Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy ha felállok...

Miért van az hogy ha felállok elkezdek szédülni?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan talán egy éve kezdődött az hogy ha hirtelen felálltam elkezdtem szédülni. Nem tudom hogy mi lehet ennek az oka. De csak akkor szédülök ha hirtelen állok fel ha szép lassan akkor nem. Nem értem. Remélem semmi komolyabb bajom nincsen. Elkell menjek orvoshoz vagy nem?

2023. júl. 13. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mérj-méress vérnyomást, az legyen az első.
2023. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
Ez egy általános jelenség, az a titok, hogy nem kell hirtelen felállni 👍
2023. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet ortosztatikus hipotónia (szó szerint azt jelenti hogy felálláskor szédülsz az alacsony vérnyomás miatt). Nekem ugyanez volt, kiderult hogy mellé krónikusan alacsony is, gyógyszerrel kezelve van és azóta jó.


Amit javaslok: 1 hetes vérnyomásnapló (reggel, délben, este + mindig mikor megszédülsz)

Azzal elmenni háziorvoshoz és onnan megmondja merre tovább. Ha nsm.mondja, diabetologia vagy endokrinologia es kerhetnek laborban pl hormonpanelt ha neked is az okozza

2023. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet attól is, hogy hirtelen felállsz, mert ilyenkor hirtelen leesik a vérnyomásod. Legközelebb próbálj meg lassabban, finomabban felállni, és akkor már garantáltan nem fogod majd érezni ezt a szédülést.
2023. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!