Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma egy kisműtétnél "altattak"...

Ma egy kisműtétnél "altattak" (talán szedálásnak hívják azt, amikor csak 10-20 percre ütnek ki), ez számíthat úgy, mintha aludtam volna egyet?

Figyelt kérdés

A kérdés biztos nagyon hülyén hangzik, de tényleg érdekel. A képet még árnyalja, hogy bipoláris vagyok és éppen kevert fázisban vagyok, nagyon kevés alvás is elég. Egy picit sem érzem magam sem fáradtnak, sem álmosnak, pedig azért mégis egy kisműtéten estem át. Szóval nem tudom eldönteni, hogy most csak simán pörgök, esetleg a szedálás miatt kicsit kipihentem magam vagy netán reverz reakcióként még pluszban fel is élénkültem tőle.


De egy pszichésen egészséges emberrel kapcsolatosan is érdekel a kérdésre a válasz.



2023. júl. 21. 19:28
 1/4 A kérdező kommentje:
...
2023. júl. 21. 20:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem azonos az alvassal. Ez az ido teljesen kiesik. Nemcsak emlek nincs rola, de ebredes utan nehezen all ossze, hogy megvolt a mutet. Es nem pihentet.
2023. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaa, es utana sokan pakolasznak, ez a hatasa. En a vecen mas veret takaritottam nogyogyaszaton, pedig iszonyu kenyes vagyok, meg a szobatarsamat akartam patyolgatni.
2023. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2, 3


Köszönöm szépen. Értem.


Hát nekem az a fura, hogy 2 éve is volt ilyen kisműtétem és akkor elég fáradtacska voltam meg gyenge, de most attól a pillanattól, hogy felébredtem a mostani pillanatig folyamatosan telefonálok, csetelek, beszélek, fórumozok a fáradás legkisebb jele nélkül. :) Akkor ezek szerint ez sajnos a bipoláris kevert miatt van. :(


A 2 évvel ezelőtti műtétnél érdekes módon emlékszem arra is, hogy a műtőben felébresztettek. (Tudom, hogy addig műtőből nem mehetsz ki, amíg fel nem ébredsz, de arra nem szoktak emlékezni.) Most meg nem. Csak arra, hogy döbbenten konstatáltam, hogy már az ágyban vagyok, magamnál vagyok és gyorsan hívtam a családtagjaimat, hogy minden oké (ez egy nem tervezett dolog volt) és nem tudtam beszélni, mert olyan voltam, mint aki szanaszét drogozta magát, de teljesen magamnál voltam agyilag. Aztán kb. fél óra múltán jobb lett a beszédem.


"En a vecen mas veret takaritottam nogyogyaszaton, pedig iszonyu kenyes vagyok, meg a szobatarsamat akartam patyolgatni."


Ez aranyos. :)


Tesóm azt mondta, hogy azt hallotta, hogy a férfiak egy része (nagy része) káromkodik, amikor felébred. :)

2023. júl. 21. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!