Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gáz, hogy nem adtam pénzt a...

Gáz, hogy nem adtam pénzt a magándokimnak szülés után?

Figyelt kérdés
Magándokihoz jártam és pont ő volt ügyeletben mikor szültem. Visszamentem hozzá 6hetes kontrollra magánrendelésre és hát ajándékcsomagot adtam neki, de annyi értékűt amennyi a vizitdíja.. persze lehet h nem is tudja, hogy amúgy annyiba került, ugyanis csak a bor 12ezer.. külön pénzt viszont nem adtam..

2023. júl. 27. 04:43
1 2
 1/18 vantel ***** válasza:
69%
Ha már ráköltötted azt a kb egymillát összesen akkor az a 40 ezer mit számít?
2023. júl. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Eleve nem is szabad adni ilyen értékű ajándékot, ez a te dolgod, de egy magándokinak miért kellene plusz pénzt adni, akinek több százezret fizettél már?
2023. júl. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz. Nem fog tönkremenni anyagilag a dokid. Az ajándékcsomagod valószínűleg a recepciósnál landolt. Ő meg a magánrendelés végén kitömött zsebbel beszállt, a feltételezhetően nagy értékű autójába és hazament.

Nem gáz. A bor miatt se aggódj lehet nem is iszik alkoholt. De ha mégis, olyat vesz magának amilyet akar.

2023. júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lomot vittél, semmi haszna egy orvos számára se. A legális ajándék-értékhatárokat pontosan deklarálja a paraszolvencia törvény.
2023. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy szereti a bort, recepciós nem volt.. hat vegulis az o dolga h mit csinal vele…
2023. júl. 27. 08:59
 6/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Nem tudom milyen magán szülész-nőgyógyásznál voltál. Nem is tartozik rám a te dolgod.

Megszámolhatatlan magánrendelő és klinika van jelenleg az országban. Sok szülész-nőgyógyász ott bérel rendelőt, vagy már tulajdonos benne, valamilyen módon.

Sok szülésznek több helyen is van magánrendelése. Mind online mind a helyszínen megtalálhatók a különböző vizsgálatok árai.(ezek ára között lehetnek eltérések)

Te ajándékkal fizettél, .. hát ez a te dolgod. A vizsgálat eredményét elvileg papíron és számitógépen is rögzítik, ennek az árát elvileg ki kellene fizetni. De hát ez megint csak a te, és az orvosod dolga.


Érdekes az ajándékozási opció.:):) Azért néha néha ellenőrizni szokták őket is.


Jellemzően szokott lenni egy recepciós akinek, általában egészségügyi végzettsége van. Legtöbb esetben nála történik a vizsgálatok árának hivatalos fizetése, vagy előre vagy a vizsgálat után, legtöbbször készpénzben. Amiről számlát , vagy nyugtát ad.

2019- ben született meg a második fiam, ugyanaz az ötven körüli doki volt a feleségem szülésze. Ajándékot soha nem fogadott el, azt hogy én hogyan és mennyit fizettem az meg az én dolgom.

De hidd el valamirevaló szülész már rég tesz az ajándékra.

Szerintem fölösleges volt oda bármilyen ajándékot vinni. De nem gáz, te így intézted, és a te privát dolgod ,rád tartozik, meg esetleg azokra akik ellenőrzik:)

Elvileg a vizsgálatnak marad nyoma, igy a fizetésről is kellene.

De tényleg ne aggódj , feltételezhető, hogy a doki okosabb annál, hogy egy ócska 12 ezres bor miatt bukjon meg.

2023. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy itt olyan rendszer van, hogy fizetnek a magándokinak is a szülés után.. sógornőm is ennél a dokinál szült ügyeletben, kifizette a magánvizsgálatokat és még a szülést is…pedig akkor már nem lehetett volna és nem ők az egyedüliek. Sőt azt mondták nagyon el is várja a borítékot. Most ehhez képest én letudtam egy ajándékkal.
2023. júl. 27. 11:48
 8/18 anonim ***** válasza:
Nincs igazság, ez van.
2023. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Nem adtam szülés után egy fityinget sem. A terhesség alatt rengeteget ráköltöttem, és utólag másik dokit választanék.
2023. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es. Miert valasztanal masik dokit?
2023. aug. 8. 11:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!