Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy beteg hozzátartozója...

Egy beteg hozzátartozója lehet "kisegítő ápoló" a kórházban? Etetés, itatás, mosdatás, tisztába tétel?

Figyelt kérdés

#kórház #kisegítő #Eü végzettség nélkül
2023. aug. 20. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Állandó jelleggel nem .
2023. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kórház gondolod hogy ez zavarná a többi beteg ellátását ?

Én még látogatási időben sem szerettem,ha hosszabb ídőre idegenek telepedtek

mellém,és nem tudtam intézni a fontos eü.dolgomat.

Látni,hogy nem voltál a kórház "bentlakója".

2023. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, gyakorlatilag sokszor ez történik. Az én nagyimhoz is minden nap bement valaki, amennyi időre csak lehetett. A nővéreknek nem volt kapacitása arra, hogy legalább pár kanál ételt beleimádkozzanak.
2023. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
" a kórház" szó felesleges az első mondatban.
2023. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk már volt olyan, hogy egy családtagom volt kórházban, és amikor más családtagom ment látogatni, akkor az ápoló mondta, hogyha már ott van, akkor a mosdatást, meg az ilyesmit intézze el ő. Mondjuk ott az ápolók alapból elég izé viselkedésűek voltak, csak addig segítettek bármiben is, amíg szó szerint ki sem kelhettél az ágyból. De amikor már feltudtál kelni és nehezen, de még úgy ahogy kitudtál botorkálni a fürdőszobába, akkor már az ápolók nem nagyon akartak segíteni, mindegy volt, hogy amúgy épp csak az megy, hogy elmenj wc-re, az ápolók úgy voltak, hogyha feltudsz kelni, akkor már te is eltudsz mindent intézni, nem kell segítség. Szóval az ilyen helyeken biztos örömmel veszik, ha egy hozzátartozó akarja ezeket a teendőket néha elintézni.
2023. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kórházban a betegek is segitenek egymásnak amiben tudnak,amennyire ezt állapotuk engedi.Én magam is etettem a mellettem lévő ágyon fekvő beteget.

Vagy betakartam,oda adtam neki amit kért.Annyi nővér nincsen ,hogy mindenkit maximálisan el lásson.Igazából nem is megengedett,csak elnéznek felette.

Mi van ha megitatásnál félre nyel ?

2023. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kórházi osztályokon is nagy a különbség a betegek el látásában .
2023. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdés nekem nem világos, tehát most a saját hozzátartozójánál lenne kisegítő vagy más betegeknél is? Sajátnál lehet persze, de csak látogatási időben.
2023. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a főorvostól lehet engedélyt kérni, aki ad egy papírt arról, hogy mikor lehetsz bent látogatási időn kívül.
2023. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!