Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így elszoktam volna az alkohol...

Így elszoktam volna az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Régebben sokat ittam és beláttam, hogy így nem lehet normálisan élni.


Fokozatosan kezdtem: heti kétszer ittam, majd egyszer, most pedig kéthetente egyszer.


Ezt tavasz óta tudom is tartani, asszem 2 alkalom volt, hogy elrontottam, mert nem bírtam megállni, hogy igyak.


Megint 2 hétig nem ittam.

Tegnap kortyolgattam a feleseket + 2 sört ittam. Asszem 6 felest ittam meg d.u 2 és este 8 között, magamhoz viszonyítva nagyon jól beosztottam.


Éjszaka szinte nem is tudtam aludni.

Rosszul voltam, háromszor is hánytam, és hasmenésem is többször volt…


Ennyire el lehet szokni a piától? Vagy érzékeny lettem rá, nem tolerálja a szervezetem?


2023. aug. 28. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerinted ha két hetente vedelsz (igen, 6 feles, meg két sör már az!), az nem épp olyan alkoholizmus, mint bármelyik másik? Pont ugyanúgy ártasz ezzel a szervezetednek, a májadnak, és úgy általában roncsolod a belső szerveidet. Mondom ezt úgy, hogy 18-tól 28 éves koromig nekem is szép teljesítményem volt. Jelenleg 38 vagyok, azt sem tudom mikor ittam utoljára alkoholt. Talán Húsvét környékén, azt megelőzően pedig Sziveszterkor, és itt 1-2 röviditalra kell gondolni, nem többre.


Vagy állj lle a piálással, és igyál legfeljebb ha valamilyen alkohol van, akkor sem részegségig, vagy nyugodtan vedelj minden nap, és ne áltasd magad, hogy a heti, kéthetenkénti vedelés mennyire normális "magadhoz viszonyítva".

2023. aug. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*ha valamilyen alkalom van
2023. aug. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De pont ebben a 40 fokban kellett ennyit piálni? Attól hánytál, nem az elszokástól.
2023. aug. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tárgytalan. Benyeltem valami vírust.
2023. aug. 28. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!