Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax hatása alatt biztonságos...

Xanax hatása alatt biztonságos vezetni?

Figyelt kérdés
Akikkel mennék szórakozni mind alkoholt isznak, én alkohol helyett 1-2 mg nyugtatót szoktam szedni. 6-8 óra alatt nem tudom mennyire ürül ki hajnalra, kb. 50 km hazáig az út.

2023. szept. 8. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
1-2mg??? Az azért krva sok
2023. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Majd valami fának vezess neki, ne egy vetlen sofornek, koszi.
2023. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztonsagos, ne csinald.
2023. szept. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd!
2023. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már bevettem fél órája, de most valamiért nagyon erősen hatott, lehet mert alig ettem ma valamit, és eleve fáradt voltam. Ha nem megy ki a hatása akkor inkább busszal hazajövünk.
2023. szept. 8. 23:57
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

1


A max 4 mg... es 1 mg azert nem kva sok. kva sok lenne a 3mg-tol, de beszelek en itt aki napi 8mg rivotrilt szed. Viszont paradoxikus hatassal van ram - te beajulnal 30 perc alatt 5 napra, engem meg aktival. De vettem be mar tobbet is. Nincs kulonbseg.


Alprazolam... minel tobbet veszel be annal hamarabb urul ki a szerveztedbol. Szoval sokat nem erezhettel belole hacsak nem elsore szedted. Ha mar egy ideje, akarmilyen mennyisegben, akkor is ha egybe, alig erezhettel valamit kerdezo. Linearis kinetikat kovet, standard linearis farmakokinetika keplete szerint pedig a clearanced jo gyors lehetett.


Legegyszerubb kinetika modell:


clearance = V * K


V a testben levo terfogata a xenobiotikum metabolizmus produktumanak

K egy konstans felezesi ido ami linearis (elsorendo) kinetikanal inverz tulajdonsagu a felezesi ido kepletevel.


V -> mivel sokat vettel be egyszerre (plazma szint, alprazolam nagyon gyorsan felszivodik)


K -> inverz-aranyos felzesi ido (az alprazolamnak alapbol rovid kb 11 ora)


Ez a ketto igy egyutt alacsony plasma szinthez vezet az aktiv metabolitjanak az alprazolamnak plusz magas clearance-hez (gyorsan kiurul, gyors hatas, alig erzed).

2023. szept. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Inkabb faradt voltal + az a kis hatas. Gyakran szoktad bevenni?
2023. szept. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: Az első szem 0.5-öst vettem be, toleranciám nincs már, mivel február óta nem szedtem semmit. Általában 1 óra múlva szokott hatni, ma eléggé fáradt voltam egész nap, valószínű emiatt szedál most ennyire. Egyébként köszönöm a válaszod, sokat segítettél már más kérdéseimnél is.
2023. szept. 9. 00:17
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Nincs mit, de Xanaxnal minel tobbet veszel be egyszerre, pl. 30mg-ot 1mg-os tablettakkal az a legbiztonsagosabb kinteikai ut. A kepletet hasznalva a testedben a koncentraciot nagyon nem tudod befolyasolni csak ha tobbet viszel be, mivel a K hivatalosan az eliminacios konstans.


A K folyamata inverz-aranyos a xenobiotikum felezesi idejevel. Ha a felezesi ido rovid (ez szubjektiv persze) mint pl. az alprazolamnal 11 ora kb., ez rovidnek szamit, amikor a felezesi ido rovid a K magas lesz.


A V az eloszlas terfogata. Ha beveszel metabolizmus elott magas szamu mondjuk 40mg alprazolamot annal kisebb lesz a kezdeti koncentracio metabolizmus soran.


Picit fura igen, hogy minel tobbet veszek be annak gyengebb. De ki lehet probalni bar nem ajanlom, en is szedek alprazolamot, 0.5mg eleg es kb. mire felszabadulnak az enzimek ~30 - 40 perc, beveszek megint, aztan ezt 4 alkalommal es mar altat valoban. Pedig mar evek ota szedem a rivotrilt aminek a 3 fo funkciojabol ugyanaz mint a Xanaxe GABAAR farmakodinamika szerint mukodik es abbol viszont 8 mg-ot amitol valoban mar egy normalis ember vagy akinek meg magas toleranciaja van kidolne 1 - 2 + 3 nap utohatas. :)


Amugy igen nagynak hangzik a 8mg, de egyebkent nagy titok, de a maximalis napi adag 20mg/nap. Szoval meg a felet sem szedem be. Persze ez azert van mert ez elsosorban egy antiepileptikum nem szorongasoldo.

2023. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
De mi a f..nak szórakozás előtt xanaxot bevenni? Idegesít a társaság?
2023. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!