Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet az, hogy egyik...

Hogy lehet az, hogy egyik pillanatról a másikra csak úgy elküldtek a munkahelyről, ha előtte folyamatosan azt sulykolták belém, hogy hosszútávra terveznek velem?

Figyelt kérdés
Új munkahelyre kerültem, próbaidőn voltam, első alkalommal nagyon szimpatikusnak találtak,aztán elkezdtem dolgozni náluk és végig nagyon kedvesek és elégedettek voltak velem, meg is dicsértek, minden alkalommal többször is elmondták, hogy hosszútávra terveznek velem, meg mindenféle jövőbeni dolgokat emlegettek meg hogy nem baj, hogy tapasztalatlan vagyok, mert majd belejövök... közben én kaptam máshonnan is munkaajánlatot, de elutasítottam a tisztesség kedvéért, mert úgy éreztem fairnek, hogyha ennyire komolyan számítanak rám itt, akkor nem hagyom cserben őket. Erre most derült égből (telefonon) közölték velem, hogy többé nem tartanak igényt rám és ne is menjek többet. Hát erre köpni nyelni nem tudtam. Nekem mindannyian szimpatikusak és úgy láttam, hogy remekül együtt fogunk működni, s a munkakörbe tartozó feladat se volt egy nagy durranás, ebbe idővel lazán belejöttem volna... Szóval nem tudom, mi történt. Nincs bennem rossz érzés, nem vagyok dühös, nem is keseredtem el, csak pusztán értetlenül és meglepetten állok a dolog előtt és még mindig nem tudom elhinni, hogy ez igaz.
2017. jún. 9. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű a háttérben áll valamilyen indok, amiről nem tudsz és lehet semmi közöd hozzá. Ha anyagi megszorításra van szükség, akkor evidens, hogy a legújabb munkaerőt küldik el, lehet fentről szóltak, hogy beraknának valakit a teambe és helyet kellett neki csinálni.


A szívás, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. Sajnálom.

2017. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%

Ez nem így megy, ha van szerződésed.

Milyen szerződésed van? Határozatlan idejű?

2017. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha próbaidő alatt küldtek el, akkor nem kell indokolni.

Tanultál valamit.

RÉszvétem.

Próbáld meg a másik helyet, ha még aktuális.

2017. jún. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem pontosan ugyanezt csinálták, nyáron felvettek, dolgoztam két hetet minden nap napi bejelentéssel, aztán amikor letelt a max. alkalmi munka lehetőség, akkor közölték, hogy viszlát. Előtte ugyanezeket a szövegeket nyomták nekem. Aztán utánam még két embert megszivattak ugyanígy, végül kiderült, hogy a kedves főnökasszony nem óhajtott volna újabb alkalmazottért fizetni teljes állásban, csak jól jött nekik a nyári szünet, hogy valaki dolgozott helyettük addig.
2017. jún. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Sok helyen ez van. Egy munkahelyet soha nem lehet 100%nak venni, semmilyen munkakörben. Soha ne is legyél lojàlis, ha úgy érzed van jobb, lépj.
2017. jún. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy valakinek a valakijének munkára van szüksége. És ő lesz az utódod. Ilyenkor lehetsz akármennyire jó.


Az olyan szövegeket pedig, amiket neked is mondtak soha nem szabad komolyan venni. Egy kicsi szkepticizmussal szabad csak fogadni.

Mert soha nem lehet tudni, hogy mi áll a háttérben. Ha valaki túl kedves, főleg felettesek között, az soha nem jelent semmi jót.

2017. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom ugyan, hogy milyen munkahelyről, munkakörről van szó, de ennek lehet anyagi oka,m megrendelés visszaesése, vagy éppen csak másnak ígérték a helyed, stb. Nem jellemző a cégekre, hogy megmondják a tényleges okot, az meg végképp nem, hogy jelezzék mire számíthatsz, hiszen akkor már esetleg máshogyan állnál a munkához.
2017. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: Na ja, meg létezik az a patkány módszer is, hogy csak a szerződés lejárta előtt 1-2 nappal közlik a kirúgást, mert ha a hivatalos felmondási időnek megfelelően 1 hónappal előre szólnának, akkor félő nekik, hogy esetleg lazára vennéd a figurát, esetleg táppénzre mennél meg hasonló. Bár ilyenkor érdemes munkaügyi bíróságra menni.
2017. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és akkor hadd tegyem hozzá, hogy velem meg is esett hasonló. A főnök két nappal hó vége előtt közölte, hogy ki vagyok rúgva. És amikor szóvá tettem, hopgy miért nem szólt egy hónappal előre, akkor azt válaszolta, hogy ő mondta nekem, csak én biztos nem figyeltem. Az ilyen szintű szemtől-pofába hülyének nézéstől mindig is kinyílt a bicska a zsebemben. Később visszamentem egy levéllel a munkaügyisektől, akkor megszeppent, és végül közös megyegyezéssel kiperkált nekem plusz egyhavi bért végkielégítés gyanánt. Az eset nem Mo.-n, hanem Hollandban történt, ha ez lényeges.
2017. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hány fős a cég?
2017. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!