Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges fantomfájás epeműté...

Lehetséges fantomfájás epeműtét után?

Figyelt kérdés

8 éve távolították el az epehólyagomat, néha olyan érzés mintha fájna, de ugye már nincs ott semmi. Voltam már azóta gasztroenterológusnál, meg is ultrahangoztak, és rendben találtak mindent.

Akkor ez így mennyire számít normálisnak?


2023. szept. 17. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normális-e, de hasi műtét óta nekem is visszatérően fájdalmaim vannak. Eddig annyi tippet kaptam rá, hogy esetleg a műtét miatti összenövések okozhatják vagy lehet pszichés eredetű. Szóval a fantomfájdalom is lehetséges, azt hiszem.
2023. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne megnézetni, hogy az epevezetékben nem alakult-e ki újra kő.
2023. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia,

Igen erre gondolt a dokim is, megnézték de nem találtak semmit.

2023. szept. 28. 11:44
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok. Nekem alig 10 napja volt a műtétem, szóval igen friss a dolog, 2 napja érzem, hogy olyan, mintha enyhén fájna ott. Nyilván ez nálam még pár hétig normális is. Bent vagyok fészbukon epés csoportokban, ott is sokan írják, hogy évekkel később is éreznek ott fájdalmat, ha olyat esznek, amit nem kéne, vagy pl. időjárásváltozáskor is. Lehet ez örökké velünk marad.

Esetleg nem figyelted meg, hogy nem bizonyos ételeknél csinálja csak?

Szokták ezekben a csoportokban a Gallmet marhaepe készítményeket ajánlani közvetlenül étkezés előtt, ha tudod, hogy valami kiadósabbat fogsz enni.

Egyébként Te hogy étkezel azóta, hogy nincs epehólyagod?


1-es válaszoló, ezeket az összenövéseket hogy kell elképzelni? Megelőzhető valahogy?

2023. szept. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!