Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a ráktól, mit...

Nagyon félek a ráktól, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Kb 20 éves korom óta nagyon félek a ráktól, állandóan szűrővizsgálatokra járok emiatt. Sajnos statisztikailag is nagyobb esélyem van rá, mint az átlagnak, mert a távolabbi családban már volt rákos beteg, ezenkívül endometriózisom van, ami valamelyest növeli a nőgyógyászati daganatos betegségek kockázatát. Ráadásul szorongással is küzdök, azt mondják a stressz is fokozhatja a kockázatot.

Minden vizsgálatra úgy megyek el, hogy mi fog kiderülni, ha épp nem találnak semmit, akkor másik fajtájától kezdek el félni.

Mióta van egy kisfiam még rosszabb a helyzet, nagyon félek, hogy nem látom felnőni és át kell mennie az anyukája elvesztését gyerekként.

Jártam már pszichológushoz is ezzel a problémával, de csak ideig óráig segített.


Mit tudnék tenni? Mennyire reális a félelmem? Van még valaki hasonló helyzetben?



2023. szept. 20. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
“mert a távolabbi családban már volt rákos beteg“ Van olyan, akinek nincs?
2023. szept. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Távolabbi család alatt azt értem, hogy nem szülő, nagyszülő, testvér hál Istennek, de annyira nem távoli, pl sajnos nagynéném mellrákos volt.
2023. szept. 20. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz. Csak sztem manapság nagyon ritka az, akinél nincs rákos a családban. Nekem pl nagyapámnak volt bőrrákja, annál távolabbi rokonságban meg sztem kb volt már minden tüdőráktól a végbéldaganatig minden. Nem szabad és főleg felesleges ezen stresszelni. Jó dolog, ha eljársz szűrésre, igyekszel egészségesen élni, de ennyit tehetsz. A többi nem rajtad múlik.
2023. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2: akkor én mit szóljak? Nekem a nagymamám volt rákos
2023. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem minden rák esetén lehet jelentősége az öröklésnek.
2023. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Olvastam, ha időben felfedezik, a rákbetegek 90 %-át meg tudják gyógyítani.
2023. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!