Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért gyulladhat be újra meg...

Miért gyulladhat be újra meg újra a füllyuk?

Figyelt kérdés

Júniusban szúrattam magamnak két lobe-ot. 1 hónap elteltével mindkettő már begyulladt, azt mondták betadin kenőccsel kenjem így azt tettem el is múlt másfél hét alatt mindkettő. Aztán még mindig kentem, mondom biztos ami biztos és amint abbahagytam ismét begyulladtak, az egyik annyira, hogy inkább ki is vettem a fülbevalót és hagytam beforrni. A másik helyrejött, már egy hónapja semmi baja nem volt, így a másik fülembe szúrattam még egyet, viszont közben a másik újra begyulladt. Végül elmúlt és mostanáig minden jól ment, de most ismét begyulladt mindkettő és nem értem miért.

Tisztán tartom, nincs szorosan rajta a vége sem, eddig nem voltam allergiás az orvosi fémre, sem a rozsdamentes acélra sem, akkor mi lehet a baj?



2023. szept. 28. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha valami allergia lenne. Biztos, hogy teljesen orvosi fém, ami bent van? Próbáld meg vmi teljesen más antiallergén anyagúval. Vagy esetleg nézesd meg, nincs-e vmilyen allergiád, és hogy mire.
2023. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Kosz belemegy. Nincs tisztítva a lyuk.
2023. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy tisztán tartom!

Minden reggel és minden este mielőtt betadinnal bekenem áttisztítom az egész ékszert, ha éppenséggel nem fáj nagyon, akkor tisztító csíkot is húzok át a lyukon, így az nem lehet gond.

2023. szept. 28. 12:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi fém nem való bőrbe. A bőr egy allergiás felszín.( a másik kettő a légutak és a tápcsatornai felszín)

Az orvos az orvosi fémet csontokba teszi, nem a bőrbe.

Használj aranyat.

2023. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3


Hogy tisztítod meg az ékszereket? Kiveszed őket?


4


És ha az ember nem bírja a fülében sem a bizsut, sem az ezüstöt, sem az aranyat, az orvosi fém meg nem erre való, akkor mi marad?

2023. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
gyógyszertári alkohol + vazelin (ennyi a történet)
2023. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezüst gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású fém.
2023. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7


Ezt nem értem, hogy itt mit írtál. Esetleg bővebben?

2023. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5! Ezért nem hordok már ékszert. Már az aranyat sem bírom...
2023. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

5

Igen, ahol csináltattam azt tanácsolták vegyem ki két-három naponta és alaposan fertőtlenítsem át, a tisztító csíkot pedig húzzam át a lyukon.

Közben rájöttem, szinte biztos, hogy allergiás vagyok az ékszerre, nagyon bedagadt a fülem, megtelt gennyel és eszméletlenül viszket, így kivettem, mert már bele sem fért a fülbevaló a dagadás miatt.

Reggelre valószínűleg összeforrnak, viszont inkább az minthogy beleragadjon a fülbevaló:(

Köszi mindenkinek!!

2023. szept. 29. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!