Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kamrai tachycardia esetén ez...

Kamrai tachycardia esetén ez a kezelési mód helyes?

Figyelt kérdés

Szóval ugyebár EKG-n bebizonyosodik a kamrai tachycardia.


A beteget intubálom, mesterségesen lélegeztetem. Közben mellkaskompressziókat végzek. Előkészítem a defibrillátort, elvégzem a defibrillálást. Defibrillálás után Adrenaline injekciót adok.


Ha hatásos volt és visszáll a szinusz ritmus akkor jó vagyok, ha nem akkor megismétlem.


Ha hatástalan akkor Amiodarone adok intravénásan majd újra defibrillálok.


Ez így helyes eljárás?



2023. okt. 1. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Intubálás nem elsődleges, hacsak nincs valami konkrét oka, mayo meg ballonos maszkos.
2023. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Orvos vagy, vagy mentőápoló, esetleg intenzíves ápoló? Miért kérdezed?
2023. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Majd mentősnek szeretnék tanulni csak letöltöttem egy real life simulátor játékot és ott volt egy kurzus előtte ahol ezt írta. Csak nem tudom mennyire megbízható.
2023. okt. 1. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy valakinek kamrai tachycardiája van még nem biztos, hogy reanimálni is kell.


Pulzusnélküli elektromos aktivitás és asystolia esetén reanimálunk.


Mici néninek bőven lehet kamrai tachycardiája és el fogja mondani, hogy ő most nincs jól.

2023. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!