Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfàzásra legjobb gyógyszer?

Megfàzásra legjobb gyógyszer?

Figyelt kérdés
Vagy praktika?
2023. okt. 4. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Sör.
2023. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ágynyugalom. Néhány napot maradj ágyban, pihenj. Az evést nem kell erőltetni, viszont igyál sok citromos, mézes teát, esetleg egyél leveseket.
2023. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

NeoCitran. Nekem tényleg segít, le is rövidíti és kevesebb a szövődmény.

Feküdni nem szoktam, de pihenni igyekszem, ami nálam nem egyszerű feltétlen, mert felsőlégúti fertőzésekkel nem szoktam fáradékony lenni.

2023. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Ne vegyél be semmi ilyen divatos megfázás-elleni meleg italport, mert abban lázcsillapító a hatóanyag - ne csillapítsd a lázad, hacsak nem vagy _nagyon_ szarul, hagyd, hogy a szervezeted dolgozzon a vírusok ellen. Az egyetlen kivétel ez a viszonylag új Herbal Swiss forró italpor, ebben csak olyan gyógynövények kivonata van, amiket hagyományosan náthára, torokfájásra alkalmaznak. Ágynyugalom, vagy legalább pihenés (kanapén vagy fotelban, takaróba burkolózva - a meleget nem szeretik a vírusok), extra alvás ha jól esik, sok meleg folyadék, tea, levesek. Orrdugulásra, torokfájásra tünet-enyhítő vény nélkül kapható gyogyikat lehet szedni ha segít és jobban érzed magad.
2023. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4


Nekem például ilyenkor taknyom-nyálam egybefolyik és igenis segít a "divatos" gyógyszer, mert jóval kevesebb a váladék. Régen gyógyszerellenes voltam, erre a mostani 1-1,5 hét helyett 2-3 hétig is eltartott és nagyon-nagyon gyakori volt a hörghurut, arcüregyulladás a sok váladék talaján.



Igenis jó az a gyógyszer, eleve a gyógyszereknek köszönhetjük, hogy élünk.

2023. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
5-ös: nagyon szuper, hogy a 21. században élünk, és ha valakinek pl. bakteriális fertőzése van akkor kap rá antibiotikumot, és nem hal bele. De a náthát vírusok okozzák, és a vény nélkül kapható meleg italporokban tipikusan ugyanolyan lázcsillapító hatóanyagok vannak, mint a normál, vény nélkül kapható láz- és fájdalomcsillapítókban (pl. acetilszalicilsav, paracetamol). A lázcsillapító a lázad fogja csillapítani, de nem lesz tőe kevesebb a vírus vagy a váladék. A váladék a melegtől (láz, bebugyolálódás, meleg folyadékok stb.) lesz kevesebb úgy, hogy jobban ürül, tehát ha sima meleg mézes teát innál, az is segítene. Nem véletlenül ajánlják ilyenkor az orvosok az inhalálást vagy infralámpát is (na ezeket hagytam még ki a felsorolásból), kisebb eséllyel gyűlik fel a váladék, mert akkor jöhet az ún. bakteriális felülfertőződés (toroknál is így alakul ki bakteriális torokgyulladás), így lesz arcüreggyulladásod pl. Van akinek szűkebbek a járatai, hajlamosabb rá felnőttként is.
2023. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6


Mondjuk nem tudom, miért kell tönkretenni a finom teát mézzel, de nekem pl nem segített a meleg folyadék, de a gyógyszer mindig.


Az inhalálás pláne nem segített, de az inkompetens háziorvosom javasol csak ilyet, senki más orvostól nem hallottam ilyet.


Egyébként nyugaton állítólag simán adnak gyógyszert, ami vírusos betegség esetén is használ, itthon szenvedj 2 hetet, felülfertőződés esetén 3-at.

2023. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Londonban éltem 5 évet, ott nem adnak (sőt, a háziorvoshoz bejutás egy kis náthával/torokfájással sem úgy van, mint itthon, de mindegy). És nem inkompetens a háziorvosod, kb. minden gyerekes ismerősömnek javasolta a gyerekorvosa Bioptron lámpa és/vagy inhalátor beszerzését és használatát az első náthás tünetekre. Sajnálom, hogy te 2 hetet szenvedsz egy vírusos felső légúti fertőzéssel, én nem vagyok egy ilyen különösen stramm ember, de nálam egy nátha 2-3 napig nagyon rossz, ömlik a taknyom, fáj a fejem, torkom stb., utána még 2-3 napig kellemetlenebb, de olyankor már nem szoktam feküdni, dolgozom otthonról stb. Lehet tényleg szűkebbek az orrjárataid/üregeid, arcüreged stb. vagy érzékenyebb a szervezeted ezekre a vírustörzsekre vagy gyengébb az immunrendszered stb., és ezért érzed magad olyan rosszul hetekig. :-( Esetleg javaslom az évenkénti influenza védőoltást, a sokat és szenvedősen nátháskodóknak is szokták ajánlani, van akinek segít a gyorsabb gyógyulásban, kevesebb szövődményben.
2023. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálam minimum 1,5 hét, de cserében pl dolgozni is tudok végig. Nem szokott fájni a fejem, nem vagyok álmos stb.



Ha nem jutsz orvoshoz gyanúsabb náthával, hogy lesz belőle antibiotikumos kezelés, ha bakteriális, hogy lesz táppénz, ha nem home office-os munka (vagy 3-4 hetente beteg lesz az összes kolléga, mint Magyarországon is ott, ahol nem "divat" otthon maradni)?



Nem inkompetens a háziorvosom?

A COVID alatt majdnem meghalt Édesapám tüdőgyulladásban, mert ez a szerencsétlen nem küldte tovább rendesen.

Velem ordítozott, amikor bárányhimlő-oltást akartam, amikor anno úgy nézett ki, gyereket vállalok hamarosan.

Engem nem küld semmiféle szakorvoshoz, refluxot maga kezelne, persze azt hiszi, hogy nyelőcsőfekélyem van, mert nem tud leletet értelmezni.

És még sorolhatnám.

2023. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Az út széli kutyaszar tökéletes megfázásra. A közepes méretű lágyságú példányokból 3x1-et kell bevenni, lefekvés előtt az adagot duplázni.

A kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.

2023. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!