Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj teljes körülmet...

Alessnesta13 kérdése:

Mi lehet a baj teljes körülmetéléses műtét után?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Ma van 3 hete hogy teljes körülmetéléses műtétem volt. Fájdalom nincs, szép gyógyul a heg. Vissza tértem dolgozni ezen a héten, előtte 2 hétig szabin voltam. A szabi alatt minden vizelés után, betadin, antibiotikumos krém illetve neugromornont kentem rá. Mindezek előtt, kamillás vízbe logattam kb 10 secre.


Szóval, vissza tértem a munkába, de a vizelések után nem tudom ezt a procedúrát lefolytatni. Szerintem ennek tudható be, hogy a fék felett, gyakorlatilag a heg és a fék között van még duzzanat, amihez a kötés hozzatapad és eltávolításnál felszakítja a sebet ezért vérezni kezd, így meghosszabbítva a gyógyulást.


Van javaslat mit lehet tenni? Volt valakinek hasonló?


2023. okt. 7. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Áztasd le a kötést. És vegyél olyat ami nem ragad bele
2023. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlliheged.


És biztosan kell még kötést tenned rá? Az orvos ezt kifejezetten ilyen hosszú ideig javasolta?

2023. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy kötés már nem kell oda, de akkor lehet csak kenem neugromornonnal és akkor szabadon lesz. Ennek javulnia kell és mindet megteszek érte. Köszönöm a válaszokat
2023. okt. 7. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt már kötözni.Elég ha este bekened .
2023. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos azt nem mondtam hogy a dudor aggasztja a doktort, lehet hogy szövettanra kell küldeni mert nem tudja mi van alatta. Az igazat megvallva kb 4-5 nappal a műtét után maszturbáltam, lehet hogy ez baj és azért nem megy le a dudor.
2023. okt. 7. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!