Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki öngyilkos akar...

Ha valaki öngyilkos akar lenni, de még időben sikerül megakadályozni (pl: le akar ugrani egy hídról, de a rendőrök elkapják) akkor az illetőt beviszik a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 18:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
a hidas is jó ötlet, csak nem kell/szabad megvárni a zsarukat
2010. okt. 18. 20:25
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Bevihetik, de ha másnap reggel fogadkozik hogy soha többet nem tesz ilyet, akkor szépen haza is sétálhat.
2010. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem most volt nemrég hogy bevittek valakit mert dühöngött és a pszichiátriáról kiengedték és kiírtotta a családot?
2010. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkossági kísérlettel viitték be, és valóban hazaengedték.
2010. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy gondolom, hogy

1.) az öngyilkosság nem megoldás. Az én szüleim is meghaltak, nagyon fiatal voltam még. Nehéz volt, most is hiányoznak, de itt vagyok, teszem a dolgom, élem az életem, családom van és igenis boldog vagyok! Ez az élet rendje, mindenki elmegy egyszer, ki így, ki úgy. Szerencsés, aki idősen, végelgyengülésben halhat meg, de legtöbbünk idő előtt távozik. Borzasztó az értelmetlen halál, de ezt is fel kell dolgozni.

2.) ha valaki mégis annyira gyenge (nem szégyen ez, bárkivel előfordulhat), hogy képtelen egy hozzátartozó elvesztését elfogadni, sőt, ebben szakember - pszichológus - segítségét kérni (ez viszont már szégyen, ha nem kér segítséget), részemről szíve-joga, hogy végezzen magával, DE gondoljon azokra, akiket itt akar hagyni! Mit fognak ők érezni, gondolni? Hogy fogják ők tovább élni a mindennapjaikat? Ha ezt átgondolta és még mindig öngyilkos akar lenni, tegye csendben, négy fal között, nem kell ennek többezres közönség.

Aki egy zsúfolt híd pillérjén parádézik, annak többnyire esze ágában sincs az öngyilkosság, inkább figyelmet követel magának és a problémájának. Önző ember, aki nem törődik azzal, hogy amíg a rendőrök, mentősök, tűzoltók az ő magánszámához asszisztálnak, másoknak leég az otthona, meghal az anyukája, apukája, gyermeke, kirabolják a lakásást, mert késik a segítség.


Egyetértek vele, hogy be kell az ilyet vinni kivizsgálásra, de - amellett, hogy a mentése költségeit is kifizettetném vele - bent is tartanám saját költségén (semmi tb!, arra lett volna előtte lehetősége), amíg valóban rendbejön a lelke.

2010. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"Elég szégyen, hogy a rendőrök meg a mentősök erőszakkal bevihetik az embereket a pszichiátriára meg be is gyógyszerezik őket.

Végül is mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit kezd az életével. Nem?"


Igen, lehet hogy így látod a dolgot. Viszont aki ugrani akar, az ne szarakodjon, amíg összejön a fél város. Másszon föl jó magasra, és ugorjon le. Azt annyi.

2012. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!