Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi olyan jó kristály gőzölèsben?

Mi olyan jó kristály gőzölèsben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy pl. szex?Vagy boldogabb?

Mert nekem inkább olyan furák,ès zombiszerűek.



2023. okt. 16. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kristály mint név már önmagában egy rakás szert (főleg katinon származékokat) lefed - így csak nagy álánosságban lehet ezekről írni - mert lehet a jövő héten vett kristály már másabb kémiai szerkezettel rendelkezik, és hát így valamelyest eltérő a hatása is..

Szóval az általános beviteli mód ezeknél a szereknél az orális vagy a nazális (így használják legtöbben). Már aközött is jelentős különbség van hogy valaki pl megeszi - vagy felszívja. A lényeg hogy minél gyorsabban kerül a szer a vérkeringésbe annál nagyobbat üt, de cserébe lerövidül kicsit az időhossza is. Pl ha valaki megeszi akkor 1 vagy több óra is kellhet mire megjön (és sokkal nagyobb adag is kell) de ha beáll a hatás akkor 3 óráig is adja. Nazálisan szívva már 10-15 perc alatt jön és 1 adag olyan 1 vagy másfél órát adja. Na ugyanez a mennyiség füstként tüdőbe szívva már kb 1 perc alatt megjön, viszont jó ha egy órát is adja. Intravénásan belőve a leggyorsabb, úgy kb van amikor olyan gyorsan jön hogy az embernek kihúzni sincs ideje a fecsit és már is jön a lebegés.

Összességében az itt a lényeg hogy minél gyorsabban jut be az adott fogtyasztási móddal úgy ugyanaz a szer teljesen eltérő hatást ad. Több órás lefolyásnál lehet táncolni pl órákat a diszkóba, de amikor 15-30 percbe sűrűsödik az élmény akkor beszélni sem nagyon lehet mert kb sziasztok :)

Tehát ezért látod őket zombiszerűnek mert akkor tényleg kész vannak és hát ez egy igen komoly örömérzést ad amiből kívülről ez látszik. A xeksz is mehet vele orális vagy nazális fogyasztásnál, de akik már füstként szívják (vagy úgy lövik) azoknál nem jellemző mert az ember be van arra a rövid időre állva mint a tök :D

2023. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ.Ment a zöld.
2023. okt. 17. 11:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.

Viszont amint (utólag nézve) nem írtam bele (és fontos) hogy minél gyorsabban jön, és minél töményebb a hatás - annál nagyobb függőséget is okoz. Tehát ha mondjuk az addiktív potenciál orálisan 10 egység, akkor nazálisan kb 8-7, és füstként szívva 4-3 ív pedig 1. Ezért akik szívják (vagy lövik) csak jóval nehezebben tudják ezt abbahagyni. Ezért aki nem próbálta az erősebb fogyasztási módokat, az jól gondolja meg hogy érdemes e próbálgatni.

2023. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyre többen nyomják itt a faluban, köztük az unokatestvérem is,de nem beszèlek velük,ilyenről biztosan nem,azèrt kèrdeztem itt.Èn inkább nem próbálom ki.

Nèmelyik csak árnyéka önmagának,nem jó reklám.Arra mèg kíváncsi lennék,szerinted mi lesz ezekkel az emberekkel pár èv múlva.Mert a neten az nem igazán van fent,amit találtam,az inkább meth,de szerintem amit itt a kisebbségi díler elad,az valóban valami szemèt.Amit találtam mèg,az mindenféle terápia,stb,de engem aggaszt a jövője azoknak akiket pont hogy nem aggaszt a SAJÁT jövője!Ami most látszik,hogy le vannak fogyva,illetve sosincs pènzük ès kölcsön kèrnek.Plusz eladják a cuccaikat.Ami mèg fura,hogy furán viselkedik pl szagokat èrez,vagy csak álldogál valahol, esetleg keres valamit a falban.

2023. okt. 17. 16:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek normális állapotból elképzelhetetlen boldogságot/örömérzést adnak. amikor viszont elmúlik a high, akkor jön a lecsúszás. Szóval miután elszáll az ember, depresszióba esik. Ilyenkor többen hajlamosak sok mindent megtenni (lopni-csalni is akár) hogy újra pénzük legyen, és aztán újra-újra szívják.

Tömören fogalmazva egy egy zsákutca. Voltak bajok valakinek elszívja/belövi a krinyót és hopp nagyon jól lesz. Eltűnnek/megszűnnek számára problémák és olyan mintha az ember nyert volna a lottón. Aztán viszont kimegy a hatás és nem a normár állapotra tér vissza, hanem sokkal szarabbul lesz. Az új kinyóknál ez csak pár óra, de lényegében amíg ki nem alussza magát a használó addig kicsit labilis. Vannak akik persze nem okoznak bajt, és egyedül lekezelik de a többség hajtta a pénzt és az újabb adagot.

Az nem biztos hogy nem tiszta a cucc, mert romák is árulnak 10 ért full tisztát.

Hogy mi lesz ezen az úton?

Hát leépülés. Maradnak majd a használónak a drogos haverjai akik kitalálják mikor honnan tudnak majd pénzt szerezni...

Igazából van aki mindent elveszít.

Általánosan az a jellemző hogy be kell látnia hogy ez a függőség problémát okoz az életében, és segítséget kérnie (saját akaratából) legjobb pl drogmbullanicán - aztán lemenni bentlakásos fél-1 éves elvonóra (így vanb kb 20% esélye).

Vannak viszont más dolgok is, más utak, vannak akiknek másképp sikerül.

Valóószínűleg viszont mindenkit arcon kell csapjon az élet, és az után van aki elindul a felépülés felé (és van akinek sikerül is aztán).


Amit tehetsz (főleg hogy rokonod) hogy pénzel semmivel nem támogatod, de mond neki mindig - hogy ha le akarna állni akkor támogatod (érezze legalább hogy van valaki akire tisztán számíthat). Aztán a sajnos az a forgatókönyv hogy ő majd egyre inkább szenved (elhagyják, csöves lesz stb) és eljön neki egyszer a mélyont. Itt van aki belehal, van aki tovább lép. Ha a felépülést választja itt kell támogatnod (mittudom én járj be majd ahol végzi a rehabot - vigyél neki amit szeret) annyi a lényeg érezze hogy kint a tiszta életben van még olyan ember akire ezután is számíthat.

Csak hát ahogy levezettem ez elég rázós út. Ha úgy érzed nem tudsz segíteni (sajnálatos) de inkább hagyd magára. Ha pedig véletlen elhatározza magát azt észre fogod venni.

Ezt átlagosan évekig (van aki évtizedekig) csinálja és tönkretesz kb maga ködül mindent. Várd ki még hajlandó lesz változtatni, és közben csak érezze hogy számíthatsz rá.


Off

Én is függő vagyok, többször kidobtak, volt napokig nem ettem majdnem éhen haltam stb. Nekem nem jött el ez a pont amiről beszélek, valószínű azért vagyok függő. Az esetek többségében viszont ez működik. Az ajánlanák addiktológusok is stb, csak nenm lehet tudni ki mit bír ki? Nem lehet előpre látni kinél hol van az "elég" és közben sajnos sokszor a a saját rokonunk szenvedését kell közben végig nézni..

2023. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy ez iszonyatos nagy függőség. Ha dobogóra állítanánk a hernyó-kóla mögött még dobogós lenne.

Ezt vagy valahogy kib... nagy önismerettel (rájön valamiért mi folyik) vagy csak rehabbal lehet megoldani. És pont azért kell a rehab neki hogy ki tudjon szakadni a régi környezetéből. Ehhez viszont neki kell elhatározásra jutni és nagyon keményen beleállni. Ezért ilyen nehéz ez az egész folyamat...

2023. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hú,hát köszönöm,így már sok minden a helyére került.Nem fogja abbahagyni,mert a barátja akivel összejött kristályfüggő már 10 ève,ő is így kezdte el.Ès a barátjának a haveri köre szintèn mind kristályozik...Szóval,ha esetleg elválnak útjaik,akkor talán.De már most pár hónap alatt komolyan elkezdett lecsúszni.Itt,egy kis faluban a szegènyebb rèteg kb 70%-ban kristályozik,máshoz nem is jutnak,hacsak nem üt be valami komolyabb pènz.Akkor is csak egyszeri alkalom.Amúgy pia,meg kristály.Remèlem ki tudsz jönni ebből egyszer!
2023. okt. 17. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen megvonási tünete van?
ápr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sóvárgás,ingerültsèg,cèltalanság,csak a drog èrdekli.Ha kibír 5 napot,a 6. napon,ha kell az utolsó pènzt is elviszi a háztól, legfeljebb majd kölcsönkèr.Vissza persze nem fizeti.Èn ennyit látok.
ápr. 24. 09:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem izomfájdalom volt/van a fő tünet + fokozott izzadás.
ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!