Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire vegyem komolyan a...

Mennyire vegyem komolyan a cukorbetegségre való hajlamot?

Figyelt kérdés

Már tettem ki erről kérdést, szóval bocsi, ha unjátok.

Szóval a családban van 1-2 cukorbeteg, de egyrészt egyik sem az én családi ágamon volt, másrészt igazából semmi rosszat nem tapasztaltam rajtuk (szedték a gyógyszert és ették mellé a cukros sütit), szóval eddig nem vettem túl komolyan.

Most viszont az én családi ágamon is lett egy cukorbeteg, és nála már úgy vették észre, hogy szövődményeket is okozott, szóval jelenleg iszonyúan félek, hogy engem is elér a baj. Vettem vércukormérőt, éhgyomorra 4,6-ot mértem.


Én most úgy eszek, mint egy átlag ember. Eszek mindent: sietős reggelen péksütit, vagy ebédre tésztás ételt, nem vetem meg a pizzát és az ilyen szemét kajákat. Néha bulizni is eljárok, olyankor ugye alkohol, moziban popcorn, stb.

Amit jól csinálok az az, hogy a sport részese az életemnek (heti 3-4 alkalom), a cukros dolgok gyakorlatilag ismeretlenek számomra (üdítők, csokik, stb), és vékony vagyok, nem túlsúlyos.


És a kérdésem: ha veszélyeztetett vagyok (1 cukros a felmenőimben), akkor érdemes lenne még most nagyon erőteljes/drasztikus változásokat bevezetnem az étrendembe? Vagy elég ha rendszeresen mérem magam, és ha nincs anomália, akkor maradhat az életvitelem?


2023. okt. 22. 21:27
A kérdező szavazást indított:
Elég a mérés, a túlsúly elkerülése és a sport megtartása. Máson nem kell változtatni, lehet enni mindent.
Nagy változás nem kell, de érdemes lenne kerülni a gyors felszívódású szénhidrátokat.
Igen, úgy kell élni, mint egy majdnem cukorbeteg, hogy elkerüld hosszútávon.
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi draszrikus. Általános, változatos egészséges életmód. Na meg a sport.
2023. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Akinek ami meg van írva ,azt nem tudja elkerülni.
2023. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 ebben azért nem hiszek
2023. okt. 22. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj!
2023. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A családomban magas vércukorszint problémás volt, miatta nálam is szóba került. Nem volt olyan direkt kiváltó oka, de nálam is előjött, csak alacsony vércukorszint. Ezt kell kordában tartanom, állandóan felvinni a vércukorszintet, különben rohamom lesz. Próbáltam sok módszert, de eddig a szénhidrátok adják a megbiztosabb megoldást, ami a súlyomon is látszik, de ha csökkentem, akkor rosszul leszek 2 napon belül (ezt nem engedhetem meg 2 gyerek mellett).
2023. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem törekedni kell egy viszonylag egészséges életmód eléréséhez és fenntartásához. Szóval ha nem is lenne esély a cukorbetegségre, akkor is. Igazából a cukorbetegek életmódja is sokszor "annyi", hogy egészséges életmód. Szóval kerülni a cukrosat, a sima búzafinomlisztes termékeket, és inkább a teljes kiőrlésűt választani, illetve figyelni azért, hogy miből mit eszel és nem csak tömni magadat. Igazából a cukorbetegek diétája nem valami földönkívüli dolog, hanem egy egészséges, kiegyensúlyozott étrend, és nem csak a cukorbetegeknek ajánlott úgy étkezni és élni.
2023. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is genetikai hajlamom van a cukorbetegségre és már enyhe inzulin rezisztenciám is van, ami gyakorlatilag a cukorbetegség "előszobája". Nem kell ettől bepánikolni és még csak olyan drasztikus életmód váltásra sincs szükség. Ajánlott a lassú szénhidrátok fogyasztása(teljes kiőrlésű, rozsos, magos pékáruk), kerülni kell a cukrozott élelmiszereket, tésztából durum tésztát választani, és amit eddig senki sem írt le, a legfontosabb a gyakori, kb. napi ötszöri étkezés, hogy stabilan tartsd a vércukorszintet, ne legyenek kiugrások. Ne betegségként fogd ez fel, hiszen te még nem is vagy beteg, csak minimális változásokat iktass be a napi étkezéseidbe.

Csináltass évente laborvizsgálatot, ahol nézik a hemoglobin A1c szintet. Nagyon leegyszerűsítve ez mutatja, hogy a szervezeted jól bontja-e le a cukrot, ez hamarabb kimutatja az eltéréseket, mint a vércukorszint vizsgálat.

2023. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!