Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valami csoda folytán...

Ha valami csoda folytán sikerülne végleg leszoknom az energiaitalokról, akkor is lesznek ebből problémáim a jövőben?

Figyelt kérdés
3 és fél éve iszom, elég sokat, napi átlagban 3-at. Viszont az első félév után volt egy borzalmas rosszullétem ezen italok miatt (heves szívdobogás, mellkasi fájdalom), amitől eléggé megijedtem, így jó pár hónapig (ha teljesen nem is tudtam leszokni rola), csak 1-2 hetente ittam 1 dobozzal. Aztán megint visszatértem hozzá, és elkezdtem ugyanolyan sokat inni mint akkor. Most megint leszokóban vagyok.

2023. okt. 27. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, a "végleges leszokást" úgy gondoltam, mint ahogy akkor tettem hogy heti 1-et innék.
2023. okt. 27. 22:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Függőség. Úgy készítik, hogy függőséget okozzon. Jó lenne abbahagyni, én borzasztóan ellensége vagyok az energiaitalnak, kevés dologért üvöltöttem a fiammal, ez volt az egyik. :(((

Heti 1 nem függőség, de minek? Igyál kávét, teát vagy inkább valami vitaminitalt, ha fáradtnak érzed magad.

2023. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Cigizek is, de azt nem ilyen régóta, szóval ezzel helyettesíteném. Meg a tea is nagyon jó ötlet
2023. okt. 27. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Napi 2-3-at iszom, mert sokat kell ébren lennem és koncentrálnom. A fekete tea nem hat, a kávét nem bírom, a koffein tabletta meg egyszerre túl nagy adag. Az energiaitalokban igazán csak a cukor egészségtelen, vagy az aszpartám (ha az van benne helyette). A koffein meg csak akkor árt, ha nem bírod, vagy túltolod. Eddig kétszer jártam úgy 10 év alatt, hogy rosszul lettem egy energiaital után. Akkor sem azért, mert túltoltam volna, hanem mert annyira kimerült voltam, hogy már nem volt hova felpörgessen. Teljesen erőtlen lettem egyik pillanatról a másikra, és remegett kezem-lábam. Vettem is az adást, és eltakarodtam aludni. Koffein ide vagy oda, fél percen belül már aludtam is, aztán ébredés után semmi bajom nem volt.
2023. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem van tapasztalatom benne. Régen én is évekig ittam, bár nem mindennap, de 2 naponta biztosan 1-3 dobozzal (250ml HELL, Bomba, Watt), de leszoktam úgy, hogy 1-re levittem napi szinten, borzalmasan rossz volt, idegbeteg voltam tőle, de aztán ez ritkult és voltak időszakok, amikor nem ittam 1 hétig, 2 hétig, de utána meg 2 hétig minden nap 1-et, aztán több hónap szünet és nemrég 3-4 naponta max 1. Attól is függ melyiket iszod, mert pl. a Hell-ben taurin nincs, tehát ott igazából a cukor és a koffein ami nagyon nem tesz jót hosszú távon, persze a májat meggyötri. Tehát én elég régen leszoktam, már nem hiányzik, de néha egy-egy lement mindig, sajnos most szenvedem el a késői hatásait, kardiológián kötöttem ki nemrég rosszulléttel, 170-es vérnyomás és 110-130-as pulzus közepette és hát azért ilyenkor a sok vizsgálat, a mindenféle kísérletezés, hogy melyik gyógyszer lesz jó, milyen adag legyen, mi lenne értékekben az ideális, melyiknek nincs mellékhatása, nem éri meg, én mondom.
2023. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is napi 1-et vagy 2-őt iszom, plusz néha 1-2-t instant kávé, de szt csak másokkal. Igazából az energiaitallal az a baj, hogy nagyon cukros, másban nem károsabb a kávénál. Én akkor szoktam rá, amikor rgyetemre jártam és fél 6-kor kelltem a buszra, vagy vártam és megittam egyet, de nem minden nap. Aztán szépen rászoktam. Bár nekem nagyon alacsony a vérnyomásom pláne reggel, 80 körül, pulzus van, hogy 50-60.

Nagyon sokat fáj a fejem és ha hiszitek, ha nem, de az energiiatal vagy egy nagyon erős kávé segít rajta. Aztán szépen olyan hamar rászoktam, pláne ha van itthon (nagyban olcsóbb) mert a tesóm is issza, hogy akkor nem állod meg. Nagyon durva függőséget csinál, de szeretnék én is naagyon leszokni, vagy nem minden nap inni. A fogaknak sem éppen jó.

2023. okt. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben elhiszem, tudom, nekem is ha fájt a fejem és ittam energiaitalt, akkor elmúlt tőle, szóval kicsit nagy a felhajtás ekörül, nem olyan káros, csak a mértéket meg kell tartani. Én jelenleg nem iszok egyet sem már hetek óta, mert nem akarok kórházba kerülni, de pl. heti 1-2 nem okozna gondot, csak tudom, ha 1-et iszok, akkor nem tudom megállni majd. A kávé meg napi 1-2 nem emeli meg a vérnyomást.
2023. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!