Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nincs munkám mi lesz a Tb-vel?

Ha nincs munkám mi lesz a Tb-vel?

Figyelt kérdés

Júniusban érettségiztem és egyenlőre egy ideig nem fogok tudni egyéb okokból elmenni dolgozni.

Először regisztrálni akartam munkanélkülire, de azt mondták bármikor kiutalhatnak dolgozni vagy szakmát tanulni, amit ha nem fogadsz el megvonják a támogatást, így nem sok értelmét láttam.

Őszinte leszek fogalmam sincs, hogy működik ez az egész sohasem volt munka nélküli családtagom.

Azt sem tudom a Tb-mmel mi van most, mert van aki azt mondta, mivel nem járok már iskolába és munkám sincs, így azt csak akkor fizetnék ha regisztrálva lennék munkanélkülinek, de van aki azt mondta az állam egy évig fizeti.

Ne nézzetek teljesen hülyének, szó szerint az élet elején állok és sose magyarázta el nekem ezeket senki és örülnék, ha valaki segítene megérteni!


2023. okt. 30. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg addig van TB-d amíg érvényes a diákod +45 nap, ami így december közepe. Ha kell majd fizetned, arról kapni fogsz levelet, hogy tartozásod van.


Munkanélküli regisztrációnál pedig valójában nem utalnak ki munkákra. Legalábbis nekem 1 hónapnyi könyörgésembe telt, hogy ajánljanak valahova (mert önálló jelentkezőként sz.rtak a fejemre), igazából ez után annyi történt, hogy jelentkeznem kellett egy email címen (amiről végül sosem jeleztek vissza xd). Ezzel teljesítettem a "kötelezettségeim" és mondták, hogy jöjjek vissza kb 2 hónap múlva, amikor van a kötelező megjelenésem.


De egyébként ha visszautasítod amit javasolnak, akkor nem kerülsz ki teljesen a programból, csak talán 2 v 3 hónapra.

A képzettségi szinted alatt pedig nem fognak kiutalni munkára.

2023. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A diákom 2025-ig érvényes elvileg, legalábbis az van ráírva. Akkor addig van Tb-m?
2023. okt. 30. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Hogyan lehet 2025-ig érvényes a diákigazolványod? Ha érettségiztél, akkor már elmúltál 16 éves, onnantól pedig minden évben/félévben matricával kell érvényesítettni a diákigazolványt. Ezt viszont csak akkor tudod megtenni, ha iskolába jársz, de a kérdésed alapján nem ez a helyzet.

Én is úgy tudom, ahogy az első válaszoló, szóval december közepétől magad után kell fizetned a tb-t.

2023. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, az utolsó érvényes matrica +45 nap.

Tehát neked elméletileg 22/23 tanéves matricád van, ami október 31-ig érvényes, és onnantól még van 45 napod amíg nem kell fizetned a tbt.

2023. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2023. okt. 30. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!