Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 70 százelékig le vagyok...

70 százelékig le vagyok százalékolva, és skizofréniával van. Plusz gondnokság alatt vagyok. De anyám is orvos és, mivel idén érettségizek, elgondolkodtam azon, hogy orvosi egyetemen tanulnék tovább.lehetséges?

Figyelt kérdés
Nagyon jó képességeim vannak. És szeretek tanulni. Most lettem 20 éves. Ha nem is háziorvosként, akár kutatóként is helytálnék. A kérdés lényege, hogy jogilag lehetséges, hogy felvegyenek az orvosira? Tünetmentes vagyok, és nemsokárra felülvizsgálják a gondnokságot. Ráadásul csökkentik a gyógyszert. A jelenlegi kilátásaim szerint pár éven belül teljesen jól leszek, és önálló felnőtt leszek. De! Ha ez nem következne be a felvételig, a jelenlegi helyzetben is fel tudnak venni?

2023. nov. 1. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Kizart dolog. Embereletekert lennel felelos orvoskent, ezt egy ilyen pszichiatriai korkepppel a vilag semelyik orszagaban sem engednek meg.
2023. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, szokott lenni alkalmassági vizsgálat
2023. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyával, a pszichiáteremmel, és Semmelweis Egyetemmel, tanulni szabad, csak nem biztos, hogy alkalmas leszek, de akkor elmegyek kutatni. És még úgyis odébb van. De ha valaki máshogy látja írjon.
2023. nov. 1. 11:09
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak a SOTEN van orvosképzés, nem biztos hogy oda vennének fel
2023. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
A valaszolok nincsenek tisztaban azzal, hogy orvosin nem csak klinikusokat kepeznek... lehetsz kutato is.
2023. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Lehet kutató, de le van százalékolva. Ez ott sem előny

A kutatónak is felelőssége van

2023. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Amennyiben tényleg van rá esély, hogy ne legyél gondnokság alatt mire elvégzed akkor talán lenne értelme.


Nem tudom mennyire vagy tisztában a felvételi követelményekkel (emelt biosz + emelt fizika/kémia), + intézményi pontnak 50 pontos felvételi elbeszélgetés (ahol bár orvos gyerek vagy, ha megemlíted, hogy van valami problémád valószínűleg lehúzzák a pontjaid). + erre jön rá az 50 plusz pont amit a Semmelweisen majdnem lehetetlen neked átlagos gimisként összekaparni, hacsak nem vagy zseni. Nem lebeszélni akarlak, csak szerintem necces. Vagy nem feltétlenül a SOTÉra kell fókuszálnod.


Ha a kutatás érdekel, akkor a bionikát és biosz BSc, + valami olyan mestert ajánlok, amilyen irányban szívesen kutatnál (pl idegtudományi)

2023. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondtam hogy ne csak a SOTE-t nézze meg
2023. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, neurobiologia szakra is mehetnel, es kutathatnad a skizofreniat. :)
2023. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok pozitív hozzáállású kommentet! Igaz, a mikrobiológiai kutatással kéne foglalkoznom, mert én is azt szeretném, hogy a gyerekeim korába majd ne kelljen senkinek ezzel szenvednie! Elnézést a zavaros írásért... Most pont egy olyan részében vagyok a betegségnek (ha jól tapasztalom) hogy kiüresedtem érzelmileg. Utánanézek, és mielőtt meghalok, szeretnék másokon segíteni, hogy ne éljék át azt a halálfélelmet a betegség miatt, mint én most 20 évesen.
2023. nov. 1. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!