Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 70 százelékig le vagyok...

70 százelékig le vagyok százalékolva, és skizofréniával van. Plusz gondnokság alatt vagyok. De anyám is orvos és, mivel idén érettségizek, elgondolkodtam azon, hogy orvosi egyetemen tanulnék tovább.lehetséges?

Figyelt kérdés
Nagyon jó képességeim vannak. És szeretek tanulni. Most lettem 20 éves. Ha nem is háziorvosként, akár kutatóként is helytálnék. A kérdés lényege, hogy jogilag lehetséges, hogy felvegyenek az orvosira? Tünetmentes vagyok, és nemsokárra felülvizsgálják a gondnokságot. Ráadásul csökkentik a gyógyszert. A jelenlegi kilátásaim szerint pár éven belül teljesen jól leszek, és önálló felnőtt leszek. De! Ha ez nem következne be a felvételig, a jelenlegi helyzetben is fel tudnak venni?

2023. nov. 1. 09:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
22%

SOTE-n kérnek, ilyen anamnézis lapot, hogy tölts ki.


Ismerősöm antipszichotikumokkal csinálta végig az orvosit, most rendel. Neki bleuform pszichózist vagy mit írtak, asszem.


Nem tudom, melyik egyetemen kutatnak ilyeneket Magyarországon, van egy tippem, hogy orvosin, nem TTK, de nem tudom. Külföldön biztos több helyen.


Több Ismerősöm, meg biológia után ment orvosi egyetemre kutatónak és ott is phd-zot.

2023. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
86%
21-es, a pszichózis egy tünet és nem diagnózis.Nagyon nem mindegy, hogy mire szedett antipszichotikumot, mert nem csak a skizofréniát kezelik vele.
2023. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen a kérdés szempontjából, hogy mindek van nevezve, lehet affektív pszichózisa volt, nem vagyok teljesen tisztában a diagnózisaival, hónapokat töltött a pszichiátrián, magas mennyiségben kapott antipszichotikumokat, a kollégiumban volt, hogy magánkíbül kezdett üvöltözni tombolni.


Volt szobatársam félt tőle mert egy kollégiumba kerültek, ő mesélte, ezt a tombolásos dolgát, amilyenjei az egyetem előtt is rendszeresen voltak.


Egyébként nem is írtam, hogy diagnózisnak adták volna, de nyílván nem ilyen akut tömeg pszichózisa volt ami koncerteken szokott lenni.


Amiatt írtam, hogy sokmindent el lehet érni súlyos betegségekkel, Közgáz Nobel díjat is

2023. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!