Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyosan depressziósként nem...

Súlyosan depressziósként nem tudom magam ellátni. Ha részleges gondnokság alá vesznek, és a gondnok kiadná a lakásomat, bemehetnék egy pszichiátriai otthonba. Hogy megy az ilyesmi?

Figyelt kérdés

2023. jún. 2. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj gondnokság alá kerülni. Ismerek olyat, akinek van gondnoka és nagyon nehéz így az élet. Olyan dolgokhoz sincs önállóan joga, hogy csak lesek.


Elhiszem, hogy nem könnyű neked, de próbáld meg egy kicsit összeszedni magad. Keress jobb orvost, stb. Én is depressziós vagyok, emellé autista és adhd-s is. Nem szabad ennyire feladni

2023. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: tényleg ne akard ezt, nem tudod mivel jár, például egyetlen nagyobb értékű árucikket se vehetsz magadnak ha a gondnok nem engedélyezi, bár különféle ügykörök vannak és létezik korlátozó és kizáró gondnokság, de ne akard.

Legfontosabb lenne ebből az állapotból kijönnöd, pszichiátriai és pszichoterápiás segítséggel.

2023. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
mér nem vállalsz vmi home offices melót
2023. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt így lehetne, sokan vonulnának otthonba és adnák ki a lakásukat. Bevétel megoldva, ellátás megoldva. Úgy tudsz otthonba menni, hogy a lakásod árából fizeted az ellátásodat. Mert gondolom, nyugdíjra még nem vagy jogosult. Amúgy ha lenne gondnokod akkor is ez a menet, ingyen nem kap senki teljes ellátást.
2023. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is közepesen súlyos depresszioval küzdök. Nagyon nehéz,de össze kell neked is szedned magad. Kicsit kimenni a szabadba sétálni, vagy csak leülni a parkba megenni egy fagyit,bármi...Én 3 műszakba dolgozok, rettentő nehéz de még is jobban érzem magam, mint mikor itthon ültem a sötét szobába és csak a telefont nyomtam, aludtam... Szorongásom is van és hipochandria is.. Sajnos ez mind fejben dől el hogy merre haladjon az életed! Kitartást kívánok, és fel a fejjel!!!
2023. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Depresszió+szorongás. Nem könnyű. De ha rosszabbodna, akkor is harcolnék a függetlenségemért. Van, hogy semmihez nincs kedvem, páromhoz, barátaimhoz sem, a munka szenvedés. Aludnék állandóan, de az meg nem megy. Jelenleg pszichológushoz és pszichiáterhez is járok, gyógyszert is szedek. Hobbit keresek, vannak is terveim, csak elkezdeni nem akarom, nincs kedvem semmihez. Örök körforgás, de bízom magamban, hajrá neked is!
2023. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!