Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális dolog ha nem bírom a...

Normális dolog ha nem bírom a hajnal 4 órás kelést?

Figyelt kérdés

5-14:30 a délelőttös műszak ehhez nekem 4-kor kell kelnem.

Fullra kivagyok tőle egész nap olyan vagyok mintha másnapos lennék tompa vagyok fáj a fejem zavarodott vagyok.

Hazaérek 15:30 felé és 19 felé már alszom és kezdem elölről az egészet.

Az alvás mennyiségel nem lehet baj közel 9 órát alszom.

Egyébként magamtól reggel 9-10 előtt soha nem kelnék fel.

Ez normálisnak mondható vagy valami egészségügyi baj lehet?


2023. nov. 7. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg kell szokni. Ha megvan a szükséges alvásmennyiség, akkor tkp. mindegy, mikor kelsz.

Az egy másik kérdés, hogy én pl. utálok sötétben kelni. Fel bírok kelni, csak utálok. De ez nekem az első negyedórában gond, utána már nem.


Szóval, ha mondjuk egy hónap múlva se enyhülnek ill. szűnnek meg a tüneteid, akkor valami eü. gond lehet.

2023. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csináltam már 1 hónapig folyamtosan ezt a műszakot és csak rosszabb lett nem bírom megszokni
2023. nov. 7. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 azért ez nem igaz. Egy éjszakai 5-6 órás alvás sokkal pihentetőbb, mint egy nappali 8-10 óra.

Kérdező: A hajnali 4 órás keléssel az a gond, h ott már azért 8-9 körül legkésőbb illó ágyban lenni, de valljuk be a felnőtt életben ez ritkán életszerű. Te azt írod, h 9 órákat alszol, tehát este 7kor már ágyban vagy? Hogy csinálod? :D

Amúgy azt tartják, h a legegészségesebb a nappal kelni és a nappal nyugodni. Ami ettől eltérő, az sosem lesz teljesen pihentető.

2023. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Neked 22.00kor kéne lefeküdnöd este így beálna a szervezeted normálisan hétvégén meg aludnál reggel 10 ig. Nézd meg magad így 1 hónap mulva tiszta fitt leszel 19 kor még a gyerekek se aludnak így nem lehet.
2023. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es, pont az lenne az egészséges, ha hétvégén se kelne az ember sokkal később, mint hét közben. Vagyis hét közben és hétvégén is akkor feküdne le, hogy hajnali 4-ig nagyjából kipihenje magát.
2023. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a trükköm a korai kelésnél, vagy úgy általában ha álmosan ébredek, hogy telefonozok egy 10-15 percet. A kék fény, ami az elalváskor káros, ébredéskor direkt hasznos. Ha van a telefonodon alkonyat funkció, ébredés után kapcsold ki.


Létezik olyan ébresztőóra, ami a beállított időpont előtt egyre erősebb fényt kapcsol be, így éberebben ébredsz. De egy sima asztali lámpa a fejedre irányítva+kapcsolóóra is megteszi.

2023. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Ez egy irtózatos hülyeség. Akkor tulajdonképpen simán dolgozhatna az egész ország éjjel 2-től délelőtt 10-ig, csak arra kell figyelni hogy este 6 előtt feküdjön le... Nyáron legalább nem sülnénk meg meló közben. Ugye, hogy nem is?


Kérdező, teljesen normális, hogy kivagy tőle, emberkínzás, az ilyen munkarendet már törvényileg kellett volna megtiltani.

2023. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

3

Ugy hogy a hajnal 4 órás kelés annyira kicsinál hogy 19 körül le fekszem és kb el is alszom

2023. nov. 8. 03:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehát napi 15 órát vagy ébren körülbelül, az alvásmennyiséged megvan. Azért kínzás a dolog, mivel nem illeszkedik a kronotípusodhoz. Meddig alszol hétvégén?
2023. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pihenőnapokon 9-10 előtt sose ébredek magamtol olyan 11 körül alszom el
2023. nov. 8. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!