Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérplazmaadás 18 évesen?

Vérplazmaadás 18 évesen?

Figyelt kérdés

Milyen veszélyei vannak manapság a vérplazmaadásnak?

Hallottam, hogy volt olyan eset, hogy valaki rendszeresen adott plazmát és megszédült az utcán.

Tehát ilyen fiatalon inkább ne adjak vérplazmát? Vagy inkább soha, mert nem éri meg?

Kérlek normális válaszokat!



nov. 18. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ötödik éve adok rendszeresen.

Ez idő alatt nekem semmi bajt nem okozott,viszont az igaz,hogy a donáció után kb 3-4 órával van egy gyenge peridódus, amikor ulni,vagy fekudni kell mindenképpen.Ez olyan húsz perc, fél óra és elmúlik.

Ugyan ötvenes férfi vagyok,de nálam más gond nem volt. Viszont azt elmondhatom,hogy láttam még a donációs teremben széduléseket ,ájulásokat,rosszulléteket és ezek mind fiatal lányok és fiúk voltak.A fiúk sportos,erős srácok és volt,akinek infúziót kellett adni és fektetni,mert elájult.

Idősebb korosztálynál ezt nem láttam és rákérdezve sem mondták az asszisztensek. Sok embernél pszichésen okoz gondot,hogy egy hosszú és vastag tűvel szúrják meg és ez 40 - 50 percen át a karjában van.Lehet ez is oka a rosszullétnek.

Háromszáz köruli plazmadás után sem veszélyesnek,sem kockázatosnak nem látom.

De ismétlem,egyéne válogatja !

nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem kellene még. Várj 21 éves korodig.
nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 1. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
18 évesen már lehet adni, ha a súlyod is belefér a megadott keretek közé meg mindent rendben találnak. Én 21 évesen kezdtem, azóta adok kisebb nagyobb kihagyásokkal, már 310 adásnál járok.
dec. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Neked a rendszeres adás miatt voltak szédüléses problémáid?
dec. 15. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Sose volt ilyen nekem.
dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!