Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet a proteintől hízni?

Lehet a proteintől hízni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a proteintől meg lehet hízni vagy mennyire érdemes bele kezdenem? Én totális kezdő vagyok ebben a témában úgyhogy előre is bocsánatot kérek az érthetetlenségem miatt, egy pár hónapja edzek de nekem az elsődleges cél az 5kg leadása, nem szeretnék se izmos lenni se kockákat csak fogyás. Tegnap a teremben az egyik ilyen emberke azt mondta nekem hogy igyam proteint mert az kell meg milyen jó. Az én félelmem az hogy hízni fogok tőle

2023. nov. 19. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre semmit nem tudsz az edzéselméletről és a táplálkozásról, úgyhogy ne költs fehérjeporra, mert kidobott pénz lesz. Hízni a kalóriatöbblettől lehet, fogyni pedig a kalóriadeficittől. Olvasd el az alábbi cikket, ismerkedj meg a kalóriaszámolás alapjaival, és utána képben leszel:

[link]

2023. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. nov. 19. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:

A protein az a fehérje, egy makrotápanyag, amire alapvetően szüksége van a szervezetednek.

1 g protein 4 kcal, pont annyi, mint a szénhidrát.

Szóval én is azt javaslom, mint az első válaszoló, hogy előbb olvass utána a táplálkozás alapjainak.

Ha csak fogyni szeretnél, ahhoz elegendő a kiegeynesúlyozott normál táplálkozás, amennyiben valóban van rajtad súlyfelesleg. Mozogni persze kell mellette, az egyéb fontos, jótékony hatásai miatt.

2023. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!