Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hálapénz.. ( ajándék) A...

Hálapénz.. ( ajándék) A rendelet szerint, most akkor a nővérnek/ asszisztensnek még egy doboz bonbont, vagy szép virágot sem vihetek ? Az orvost meg sem kérdezem..

Figyelt kérdés

#Nővér orvos ajándék
nov. 25. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Meghatározott értékben adhatsz AJÁNDÉKOT, pénzt nem. Aszem most valami 12 ezer ft körül van az összeghatár.
nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Mi kórházban próbáltunk már pénzt adni, sokan elfogadták, de van nővér aki elutasította, és mondta hogy egy tábla csokival vagy egy kis szőlővel bőven megelégszik ha mindenképp ajándékozni akarom.
nov. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

#2 próbálgasd csak, de téged is leültethetnek érte már csak azért is, h felajánlottad, ugyanis ez már vesztegetés kategória, bűncselekmény.


Egy bonbon simán belefér, azt szabad adni. Orvosnak is.

nov. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

2

Próbáld csak... Letöltendő börtönbüntetés jár érte!

nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
A minimálbér 5%-áig adhatsz ajándékot, szóval igen, 12 ezer körül, decembertől valamivel több.
nov. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én olyanra gondoltam hogy bonbon kávé..

Meg talán valami gyümölcsökből összeállított kis kosár.

Nagyon rendes a háziorvos asszisztense és neki szeretném megköszönni a segítségét.

Csak már olyan rémhíreket hallok.

nov. 26. 18:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem pénzre gondoltam, csak a kategória cím miatt írtam be.
nov. 26. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Szerencsére nem rémhírek, hanem igazak, valóban rámentek az ellenőrzésre és sok hálapénzt elfogadó EÜ-s megbukott. Én nem olyan országban akarok élni, ahol ha nem adok 500Ft-ot az éjszakás nővérnek, akkor nem kapok fájdalomcsillapítót, mint szegény nagymamám, mikor kórházban volt.
nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/8 részére.

Nem is tudom, mit mondjak....

Sajnos sikerült összeszedni pár betegséget a családon belül is...

Én már nyugdíjas vagyok, de a gyerekeim nagyon sok tb járulékot fizetnek..: ugyanakkor ki se merem mondani, mennyi pénz ment el a magánrendelésekre.

Ha valaki félti a munkahelyét és gondja van, nem mondhatja hogy jóóóó majd kivárom amíg bejutok valahova.

Nem beszélve az állapotáról...: ha valami bajom van - az most van .. nem két három hónap múlva...

Tény és való, hogy nagyon sok (főleg kórházi) orvos hihetetlen összegeket elkért egy műtétért, vagy egy kezelésekért..

Már az sem volt jó..... de ez meg a másik véglet.

Szomorú... ez a fiataloknak is, meg az időseknek is.

nov. 27. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!