Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék neki segíteni?

Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az egyik barátnőm folyamatosan fáradt, hiába alszik éjszaka. Van hogy óra közben lebukik a feje, hazafelé elalszik a vonaton. Ez még 1 éve nem így volt. Hogyan tudnék neki segíteni? Ilyenkor milyen vizsgálatokra van szüksége és milyen orvost keressen?

dec. 4. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Teljes vérkép először. De miért nem ismered be, hogy neked van ilyen problémád. ez egy anoním oldal. Nagyon gyanús, hogy csak mindenki mással történnek dolgok, meg mindenki más beteg.
dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ez tényleg gyanús. Olyan, mintha minden egyes percében ott lennél mellette, ami kizárt dolog. Szerintem is magadról írtál, de mindegy is, ne szégyelld. :)


Sok a stressz, ez alapdolog manapság IS. Innen indul az egész, ez aztán borítja a dominót. Depresszióra tippelnék, de nem vagyok orvos, így az, hogy milyen orvost javaslunk az nem releváns, mert a konkrét "diagnózist" mi nem tudhatjuk, nem vagyunk orvosok (én legalábbis), tehát ezt szakemberre kéne bízni, mondjuk kezd először egy pszichológussal. A lelki tényezőkkel kellene kezdeni, aztán majd csak kikristályosodik, hogy mi a dolog háttere.

dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne pszichológussal kezdj, hanem a háziorvosnál. Ő majd tudja, hogy első körben mit kell vizsgálni. (Nincs értelme pszichológushoz menni, amíg a testi bajokat nem zárják ki.)
dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyugi, nyugi nem nekem van ilyen problémám. Nekem krónikus derékfájásom van 4 hónapja és az orvosok nem tudtak eddig segíteni, azt sem tudják miért van. Én beismerem ha velem van probléma, raktam már ki több posztot is, csak anoníman és gondolom nem látszik, hogy én írtam.Egyébként osztálytársam, barátnőm akivel az összes órám együtt van, együtt jövünk iskolába és megyünk. És észrveszem ha valakivel baj van, nincs jól, ugyanis hasonló cipőben járok. És szeretnék segíteni neki , ne kelljen keresztül mennie azon, amin én eddig.

Egyébként köszönöm a tanácsokat! Nagyon magába tud fordulni, és nem szól hogyha valami baja van. Mindenképpen beszélek vele, hiszen én is járok pszichológushoz.

dec. 4. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Depresszió lesz, az amúgy is egy népbetegség. Nagyok sok embert érint, és a tünetek közel megegyezőek mindenkinél.
dec. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Beszélgess vele, hogy vane valami baja
dec. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

vitamin hiany, hormonális problémák, demotiváltság, magány érzés mind okozhat faradtságot.

Alap a teljes vérkép, es ha kell tovabb menni, erdeklődni a haziorvosnál stb. De nem tudhatos otthon mit csinal, lehet szimplán csak sokaig nyomja este a telefont.

Viszont az se elhanyagolhato dolog. Hogy attol mert valaki fiatal, neki is kimeritő lehet a feszes menetrend. Pl hajnalba kelni, utazni, iskolaban 7 orat ulni, ujra hazautazni, gondolom nem 10perc. Ez eleg kimeritő dolog.

dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!