Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hónap múlva terheléses...

Egy hónap múlva terheléses EKG-ra kell mennem, félek, volt ilyen tapasztalat, írnátok róla?

Figyelt kérdés

Félek, hogy rosszul leszek:( Szinte alig mozgok bármit is, íróasztali munka, stb. és nem is épült be az életmódomba.

N/44

Kort, nemet is írjatok légyszi, hogy mikor volt a vizsgálat.



dec. 8. 08:33
 1/7 A kérdező kommentje:

Amúgy nem értem, én a "terheléses" és az "EKG" szavakat írtam a figyelt szavakhoz, erre ideírja a terheléses vércukrot:(((

De ahhoz semmi köze a dolognak, bocs, ha esetleg zavaró.

dec. 8. 08:34
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Milyen osztaly? Pulmonologia? Kardiologia?
dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Mitől félsz? Semmi bajod nem lesz, ha meg igen ott vannak az orvosok!
dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ja most nezem vercukor.. akkor endokrinologia gondolom. En pulmonologian voltam nem vagyok biztos benne, hogy az szivterheleses volt, de terheleses volt.


Egy szobabiciklin voltam es normalisan tekerni kellett, valamikor gyorsan is, mondta a nover, de egesz vegig ilyen maszk volt rajtam marmint csak az orromon meg szamon es mondta, hogy valamifele masfajta gaz van benne, hogy kimutasson valamilyen rendellenesseget. Erre kaptam egy papirt a szivritmusomrol meg egyebrol.


De ez pulmonologia.


Egyebkent: [link]


"A terheléses EKG fő indikációja a koszorúér betegség diagnosztikája. Fizikai aktivitás hatására megnő a szív oxigénigénye, így elégtelen keringés során relatív oxigénhiány alakul ki, amit EKG eltérések formájában is lehet látni"


Tehat lehet neked is valami ilyesmi lesz, de maszkos nagyon ketlem, hogy lenne.

dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Előtte csinálnak ultrahangot, és csak akkor jöhet a terheléses EKG, ha ott mindent rendben találnak. Nekem is biciklizni kellett, egyre nehezítve. Én nem bírtam végig, de nem a szívem, hanem a lábam miatt. Ha rosszul vagy, nem bírod tovább, szólsz, és abbahagyjátok. Ha meg esetleg nagyon rosszul lennél, van náluk eszköz, hogy segítsenek, ilyen vizsgálatot eleve csak ott lehet végezni, ahol szükség esetén azonnal elsősegélyt tudnak nyújtani.
dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1-es: Kardiológia.
dec. 8. 10:35
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor már azért nyugodtabb vagyok. Volt szív UH, de abból sokat nem értek, bár én is úgy tudom, hogy eleve nem csinálnak terhelést, ha a szív UH rossz lenne.

A "rendes" EKG az elég rossz lett, egy rutin műtét előtti EKG-nál derült ki. Azért is félek, főleg hogy nem kapok majd esetleg levegőt, vagy ilyenek.

(Azért nem voltam mindig ilyen lekvár, 6 éve még felcsörtettem lépcsőn a 7. emeletre). Valami azóta lehetett, amit nem tudunk, hogy mi, ezért utaltak be a kardiológiára.

Akkor igyekszem megnyugtatni magam, és mindenkinek ment a zöld!

dec. 8. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!