Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rúgok be nagyon kevés...

Miért rúgok be nagyon kevés alkoholtól?

Figyelt kérdés

Régebben sokat ittam és elég gyakran. Az elmúlt egy évben már ott tartok, hogy csak hetente-kéthetente iszom, mivel nagyon hamar megérzem az alkoholt. Szinte egyik napról a másikra csökkent a tolerancia, azt hittem nagy a baj, és már nem is kívántam a piát. Két-három deci bornál már nehezül a fejem.


Bánom, hogy régen felelőtlenül szlapáltam és utálom magamat miatta, de mentségemre szóljon, depressziós voltam és ha nem ittam volna, akkor megöltem volna magamat.


Hasnyálmirigyemmel van valami baj, esetleg a májammal? Voltam azóta két alkalommal vérvételen, de minden rendben volt a doki szerint is. Nincs is semmi bajom, de ha néha iszok, akkor valahogy érzem a szervezetemen, hogy megelégelte a dolgot, hamar beüt, és nem tudom hogy nem-e szervi baj az oka.


dec. 9. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Elszoktál tőle

2. Toxikus részegség alakul ki nálad az alkohol hatására...

dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# Mint írtam ez nem most kezdődött, hanem a sokadik piálásom után egyszer csak részeg lettem pár deci bortól, azt hittem csak fáradtabb vagyok, de azóta mindig ez történik, ezért már csak sörözök, mert néhanapján kell valamivel koccintani, kicsit ellazulni, de ehhez már a 3-4 sör is majdnem sok, ellenben régen egy liter bor mellé jött még ez a pár sör.

Toxikus részegségnek utánanézek, hogy pontosan mit jelent.

dec. 9. 13:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem találtam róla semmit. :D
dec. 9. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne megvizsgáltatni a májban termelődő alkohol-lebontó enzimeket. Elképzelhető, hogy a korábbi alkoholizálás mellett elpusztult a májállománynak egy része és kevés a mérgező acetaldehidet bontó enzim (izoenzim) mennyisége, azaz a méreganyag tovább marad a szervezetedben.
dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4# Uhh, értem…

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar kapok értelmes választ. :)

Ultrahanggal is meg tudják nézni?

dec. 9. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!