Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy borderline szindrómás vagyok vagy “jogos-e” a haragom?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy a párom nagyon sok időt tölt nélkülem, a hobbijaival.


Vannak nagyon jó tulajdonságai (elég sok), de vannak olyan hetek, amikor, ha nem veszek össze vele, akkor minden napra beszervez valami programot.


Alapból heti 2x fél 12 körül jár haza a zenekar miatt, de van emelett heti 4-5 edzése amiből egy ilyen 1.5-2 órás + nyújtás + potencionálisan utazás és akkor van még, amikor elmegy falat mászni, teniszezni vagy csak találkozni a barátaival. Ilyenkor, ha mondom, hogy szerintem ezek már nem férnek bele egy kapcsolatba, rendszerint összeveszünk. Ő azt állítja, hogy már nem mer egy csomó mindent felvetni nekem, mert tudja, hogy úgyis felhúzom magam rajta. Én meg nagyon dühös vagyok, hisz milyen kapcsolat az, ahol az egyik felet nem zavarja, ha heti 4 nap mondjuk csak este ér haza és nem tudunk beszélni sem aztán a maradék egy hétvégi napon nem mehetünk mondjuk csak az én szüleimhez, mert elhanyagoljuk az ő szüleit. (Ez egy visszatérő és elég kemény vitánk).


Érthető a reakcióm, vagy tényleg vissza kellene vennem? Sajnos, ha nem kiabálva próbálnám jelezni, hogy ez engem zavar, akkor nem is megy át az üzenet, többször próbáltam, szerinte én vagyok vele összenőve. Annyi, hogy mivel nem akarja, hogy kiabáljak vele, ezért ilyenkor viszont alkalmazkodik.


Már felmerült bennem, hogy borderline-m van, emiatt, pedig amúgy kifejezetten az elhagyástól nem félek, de ez mindig annyira kiborít. Többször gondoltam rá, hogy szakítani kéne, de ezt leszámítva szerintem illünk egymáshoz/nekem kényelmes ebben a kapcsolatban amúgy, így még nem bírtam magam rávenni.


dec. 12. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért is lenne borderline szindróma, ha elhanyagolnak egy kapcsolatban, és emiatt te elhanyagoltnak érzed magad? Bocs, de amit felvázoltál, az nem párkapcsolat, hanem ágyrajárás.
dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vagy beteg. Gyakorlatilag neki minimálisan van igénye rád, akkor is leginkább este, az összebújásra, egyebekben a haverok meg a sport kielégítik. Szerintem is teljesen természetes, hogy elhanyagolva érzed magad. Vár rátok pár kemény beszélgetés.
dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy emiatt borderline. Érthető hogy ez a sok hobbi mind mind érdekli, és jó is neki, de nem fér bele minden egy napban, persze mindent akar, de egyszerre nem megy minden néha dönteni kell.
dec. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem párkapcsolat, tiltsd és töröld . Magyarázkodnod sem kell ennek!
dec. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem borderline, de szerintem nem is párkapcsolat. Nem értem, hogy miért és hogy vagytok még együtt, láthatóan teljesen más igényeitek vannak a kapcsolatotokkal kapcsolatosan.
dec. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Érthető a reakcióm, vagy tényleg vissza kellene vennem? Sajnos, ha nem kiabálva próbálnám jelezni, hogy ez engem zavar, akkor nem is megy át az üzenet, többször próbáltam, szerinte én vagyok vele összenőve. Annyi, hogy mivel nem akarja, hogy kiabáljak vele, ezért ilyenkor viszont alkalmazkodik."


Nálam ez a legnagyobb red flag a te történetedben. Manipulál kénye kedvére a saját önző céljai érdekében. És a jelek szerint sikeresen, hiszen már itt tartunk hogy megkérdőjelezed saját magad, nem-e te vagy borderline. Ez egy aljas, rosszindulatú és önző manipulatív szemétláda, szerintem is ideje lenne megszabadulnod tőle. Ha maradsz, teljesen le fogja építeni az önbecsülésedet ezekkel a toxikus játszmákkal.

Az meg a ráadás amit a többiek is írnak, hogy bőven lenne a közös dolgaitokra időtök, de gyakorlatilag a saját hobbijai és szórakozása, meg minden más fontosabb neki mint te.

dec. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal: nem vagy borderline és ez nem párkapcsolat. Nagyon önző, és az meg főleg, hogy még csak megbeszélni sem lehet vele, mert látszólag nem érti. Nem akar veled időt tölteni, ezt kell észrevenned és feltenni magadnak a kérdést, hogy akarsz-e egy olyan ember barátnője lenni, akinél ennyire hátul vagy a fontossági listán.
dec. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!