Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok vízivástól lehet valami...

Sok vízivástól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Úgy alapjáraton nagyon keveset iszok.De ma valamiért rengeteget ittam és azóta érzem hogy nem vagyok 100%-os.
dec. 13. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

"A túlzott vízfelvétel ugyanis káros lehet a vesékre, és a keringésre nézve, és vízmérgezést okozhat. Szakemberek szerint 5-6 dl folyadéknál többet egyszerre nem szabad meginni, mert a hirtelen túl nagy mennyiségű víz bevitelétől vízmérgezést kaphatunk, amelynek akár végzetes kimenetele is lehet."


[link]

dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet
dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Óránként 1-2 bögre maximum.
dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi az a rengeteg? Egyszeri túlivástól (biztos nem ittál meg 5 litert) nem lesz semmi bajod, alul kijön.
dec. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

#1 Ahhoz, hogy vízmérgezést kapj olyan dózisban kéne önteni magadba, hogy nem is bírnád.


Ez a fél liter baromság, ottam

dec. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ittam már én is meg annyit egyszerre és kutya bajom. Literekről van itt szó, nem 5-6 decikről.
dec. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Napi minimum 2 liter vizet kell inni!

Ha te mondjuk mindig csak 1 litert iszol, és most a dupláját ittad, tehát 2 litert, ami egyébként minden nap kellene, nincs bajod.


Tényleg, mennyi az a sok? Én napi 2, 2 és fél litert iszom, nyáron ettől többet. Semmi bajom sincs.

dec. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nem vagy 100%-os, ezt kicsit bővebben. Ez nálad közel sincs a vízmérgezéshez, akkor már nem itt írogatnál. Nem tudom mennyi a különbség, most mennyivel több, de attól is függ mit iszol, mennyi idő alatt mennyit.
dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!