Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok vízivástól hirtelen...

Sok vízivástól hirtelen szédülhetek, vagy lehet bennem fura émelyítő érzés?

Figyelt kérdés

Általában nagyon kevés vizet iszok. Egyrészt,mert nem szoktam szomjas lenni,másrészt,mert ha mégis csak úgy megiszok egy pohár vizet,akkor rosszul esik az a lötyögő hideg érzés a gyomromban.

Ma rávettem magam,hogy sokkal több vizet próbáljak inni. Amikor megittam evés előtt két nagy pohár vizet,hirtelen elkezdett fájni a fejem és szédültem is.

Ez normális elsőre? Ez egészséges reakció?

Úgy tudom,hogy ha folytatom,akkor megszokom,hogy több víz kerül a szervezetembe és akkor egészségesebb lesz az életmódom.



2015. máj. 12. 17:28
 1/8 tantiti válasza:
Eröltettve nem szabad inni mert azzal rosszat is csinálhatsz pl: fejfájás szédülés!!
2015. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha nem akaratból iszok vizet,akkor napi kb csak 2 liter egy le abból,hogy szomjas vagyok. Többet kell innom,ezt máshogy n tudom megoldani.
2015. máj. 12. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Napi 2 liter víz azért általában elég.


Ha egyszerre sok vizet iszol, az a vérnyomás szabályozásban okozhat gondokat és a só-vízháztartásban.


Mondjuk nálam nem, de ha valaki érzékenyebb, annál igen.


Szerintem fokozatosan igyál, meg nem biztos, hogy a 2 liter feletti vízfogyasztáson múlik az egészséged. Akkor már inkább a gyulladásfokozó élelmiszerekre, különböző allergén fehérjékre, ch fogyasztásra figyelj oda, vagy a vegyszerfogyasztásra. Ezek mégiscsak többet számíthatnak, minthogy erőltesd a vízivást.. ne érezd jól magad, és ki tudja, talán még segíteni sem segít.

2015. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogy kell többet innod, én még 2l-t sem tolok le, mert 1 liternél kihányom, annyira nem esik jól.


Akkor készíts limonádét citrommal, mentával, stb.

2015. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bajer ***** válasza:
Tegnapelőtt 2 perc alatt megittam 1 liter hideg csapvizet és nagyon jólesett, de előtte a 38 fokos kánikulában dolgoztam. Ha kiszárad a szád, sokat izzadsz, akkor biztos jólesik a víz. Máskülönben nem szabad erőltetni mert a túl sok víz halálos is lehet. Túlzottan felhígul a vér, nem jó ha híg és az se ha sűrű.
2015. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért ez eléggé jól szabályozva van. A vér töménysége (avagy inkább a nedvességtartalma)


Persze rövid idő alatt sok víz megivásával tényleg fel lehet borítani.


Erre szoktam mondani, aki a napi vízigényének akár a többszörösét egyszerre megissza, arról mindenki döntse el mennyire elmebeteg. De lehet, hogy az ilyen embernek szüksége van még pár újjászületésre.. semmi gond!

2015. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a két pohár plussz víz nem hiszem,hogy a napi adagom többszöröse és ettől még nem fog "víz folyni az ereimben".
2015. júl. 26. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszed?

Elképzelhető, hogy igazad van. De megkérdezhetünk még 620 millió embert, vajon mit gondol erről :D

2015. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!