Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az osztálytársam beadott egy...

Az osztálytársam beadott egy kérvényt, miszerint diszgráfiás és ne kelljen magyarbol érettségiznie. De?

Figyelt kérdés
de vissza kell vonnia, mert semmien disz-el nem lehet katona...vissze lehet ezt vonni? Inkább leérettségizne 2-es re mondjuk...de katona akar lenni mindenképp.
2010. okt. 21. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Akarni lehet mindent. lehet a disgrafia kizáró ok. és ha vissza is lehet vonni lehet találnak mást nála azt lőttek a katonai álmának.
2010. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a diszgráfiás szerintem te vagy, ("semmien") és a magyar érettségi alól semmi nem ment fel, nem tudom, honnan vetted ezt a marhaságot, legfeljebb a helyesírása miatt nem vonnak le tőle 15 pontot. Először tájékozódjon, mielőtt papírokat ad be. Egyébként a diszgráfia nem 12.-ben jön ki, hanem úgy első-másodikban, úgyhogy egy kicsit késő érettségi évében papíroznia.
2010. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bírom ezeket hogy "az osztálytársam" "a haverom" "az ismerősöm". nemtudom amúgy, de biztos rólad van szó. nem lustának kéne lenni, hanem gondolkozni mielőttcsinálsz bármit is.
2010. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 2. válaszoló! Az az igazság,hogy te egy paraszt vagy..:D Kérdezett valamit, minek kell lehurrogni? Sz*r napod volt? Vagy mit kell kötekedni,nem értelek...

Kérdezőnek: A konkrét kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de úgy hallottam hogy a distes papírokat középsuli 2. évéig lehet megszerezni,szóval ha érettségi előtt vagytok,akkor már késő.

De véleményem szerint disz-es gyerek nincs,csak lusta,vagy koncentráció zavaros:)

2010. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Számomra nem kedves 4. válaszoló, engedtessék meg nekem, hogy olyan választ adjak, amilyet én az adott helyzetben helyénvalónak találok, garantáltam hasznosabb és szakszerűbb volt, mint a magáé. Egyébként ön egy kissé önbizalomtúltengésben szenved, ha világszerte dolgozó egyetemet végzett szakemberek, pedagógusok, gyógypedagógusok, neurológusok, kutatók kutatásokon és tapasztalaton alapuló tudományos nézetét ön "nem hiszi". Forduljon a témában jártas szakemberhez, pl diplomás, a gyakorlatban dolgozó logopédushoz, fejlesztő pedagógushoz, egyetemen dolgozó pszichológushoz, hátha a hit kérdéséből esetleg tudás kérdése válhat.
2010. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem rolam van szó...Miért ne tehetnén úgy fel akérdést...? hisz ugyis név nélkül fut az egész itt. Erről ennyit.


Más: tavaly adta be a kérvényt. Elfogadták neki. Csak szóbeliznie kell. Ha nincs erről papírja akkor mindenképp kimutatják, hogy disz es?

2010. okt. 22. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, alakul a dolog, tehát szó nincs arról, hogy nem kell magyarból érettségiznie, sőt a csak szóbeliznie kell is egy kicsit enyhe megfogalmazás: tehát az írásbelit szóbelivel váltja ki, kétszer szóbelizik. És ez a tény záradékként a bizonyítványában szerepelni fog, tehát nem lehet letagadni. Viszont a kedvezménnyel nem köteles élni, ez jog és nem kötelezettség, akkor nem lesz záradék a bizonyítványában, viszont lesz írásbeli. De ezt az igazgatóval még az érettségire való jelentkezéskor tisztázza. Bár én nem egészen értem, miért kéne a diszgráfia miatt a teljes írásbeli alól felmenteni, még a 15 hibaponttal együtt is sikerülhet az érettségije, záradék nélkül. Lehetséges, hogy nemcsak diszgráfiás, hanem diszlexiás is? Mert nekik valóban nehéz lehet az időre történő szövegértés.
2010. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!