Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a füvezésről...

Hogyan szokjak le a füvezésről és hogyan jöjjek ki ebből az állapotból?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rá büszke de sajnos rászoktam a fűre. Ez az egész úgy kezdődött hogy egyik haverom mondta hogy van füve és próbáljam ki vele. Elszívtuk. Kellemes állapotba kerültem tőle. Azután másodjára is elhívott szívni. Akkor is elég kellemes állapotba kerültem tőle de ekkor még nem voltam annyira oda érte de ennek ellenére volt hogy már magamtól füveztem. Egyre jobban kezdtem ezt az állapotot megkedvelni és a végén ráfüggtem. Mostmár a napom részévé vált sajnos. Már reggel elkezdek füvezni konkrétan az egész napomat végig füvezem. Amikor nem füvezek olyankor magam alatt vagyok feszült vagyok és azt érzem hogy semmiben nem találom meg az örömömet. Hogy jöjjek ki ebből az állapotból?

jan. 1. 14:12
 1/3 anonim válasza:
52%
Szia. Mindenképp szakemberhez kell fordulni, mert az sokat tud segíteni, de Te vagy a kulcsa a sikernek! Ennek ellenére sajnos egyedül nem fog menni. Egy jó pszichiáterre van szükség és a netes tartalmak is segíthetnek ha meginogsz. Bontani kell azokat a baráti kapcsolatokat, ahol a drog jelen van. Illetve más szerrel leszokni sem jó, mert vannak ettől sokkal brutálisabb készítmények. Sok sikert! Menni fog, ha tényleg akarod.
jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberhez a f@szt!

A fűről pont úgy kell leszokni mint a cigiről. Nem fokozatosan, hanem egyik napról a másikra. Ha megvan az elhatározás, hogy többet nem füvezel akkor tedd le egyik napról a másikra. Akármi van tarts ki az elhatározásod mellett. A füves haverokat meg offold.

Nem nehéz csak elszántság kell hozzá! Menni fog!

Üdv,

Egy ex-füves

jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel.


A fűnek történetesen nem okoz semmiféle fizikai addikciót (szemben az opiát származékokkal és alkohollal) és a szellemi addikciós szintje is jóval alacsonyabb pl a nikotinhoz képest.

Ami azt jelenti, hogy a fű esetében ténylegesen is meg lehet csinálni, hogy egyszerűen egyik napról a másikra csak fogod magad és leteszed.


Nekem is sikerült. Bár tartósan nem határoztam még el, hogy leteszem, viszont több hónapra volt, hogy eldöntöttem előre, hogy "na akkor most nem szívok be" és sikerült. Amikor számítottam arra, hogy esetleg mondjuk vizeletmintát vesznek vagy ilyesmi, akkor nem szívtam be hetekig. Eldöntöttem, sikerült.


De olyan is volt, hogy azért nem szívtam hetekig mert egyszerűen túl lusta voltam elmenni és beszerezni. És se nem szorongtam, se nem voltak semmiféle "elvonási tünetek" vagy bármi ilyesmi.

Tulajdonképpen egyedül csak a közvetlen abbahagyást követő 24-36 óra a nehéz, de az is csak a nikotin miatt, mert kb annyi a nikotin kiűrülési ideje (mivel dohánnyal együtt szívom, de alapból nem dohányzom). De ha elmúlt az a kb 36 óra, utána már semmi különbség nincs, nem érzek semmit.

febr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!