Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bal bicepsz feszítésekor néha...

Bal bicepsz feszítésekor néha becsípődik aaz alkaromnál a hüvelyujj felőli csukló része, vagy a könyök hajlítónál. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Már december vége óta érzem ezt, és zavar. Testépítő vagyok, sose volt sérülésem, viszont már zavar, hogy egy ideje ez megy. Van hogy 1 hetet kihagytam az edzésből hogy pihentessem, de párszor van ugyanúgy, hogy csak a balkaromnál van ez, meg néha érzek nyomást is a könyökömnél. Viszont oldalemeléskor szabad kézzel nagyon ritkán a bicepsz belső oldalán érzek picike becsípődést, de mintha éreznék pici vállfájdalmat is, de lehet csak meghúztam de nem az a vészes.

Hova forduljak, mit tegyek, neurológus, fizikoterapeutos vagy hova forduljak? Vagy volt akinek ehhez hasonló volt?



jan. 7. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen sok testepito, sima kardios, hogy egeszseges maradjon, nincs sok fogalmuk a szovetek helyes apolasarol. A testepito aligha nyujt, mert minek, a hetkoznapi kardios (futas, ugrokotel) "shin-splint"-et kap mert nem nyujtott, nem melegit be, a roplabdas igen 190cm sancolo, de par het utes utan ha nincs edzo es magatol utoget akkor elkezd fajni a valla, "rotator-cuff syndrome"-ja lesz ami korrigalhatatlan max mutettel vagy ha idoben elkapja akkor hagyni kell gyogyulni.


Na de a lenyeg. Minden mozgasnal ami tobbet vesz igenybe mint az atlag, kell nyujtani, bemelegiteni. A vita nagyreszt arrol szol, hogy a statikus nyujtas a jo vagy a dinamikus. A kovetkezok mar az en velemenyem mert en roplabdaztam, ugrokoteleztem, futottam, dobolok, es igen, en kovettem el azokat a hibakat fent, tanulj az en hibambol mert maradando karosodasod lehet. Plane sulyokkal.


Az edzes elott, barmilyen edzes a nyujtassal kezdodik. Utana laza bemelegites, majd nyujtas megint jobban, es a szokottnal kisebb erofeszites, majd pihentetes, majd mehet az erofeszites ahogy szokott. A levezetesre eleg rovid idore elengedni magad, majd nekiallni nyujtani, ameddig rugalmasak az izmaid.


Na a te esetedben, jelenleg, en eloszor regeneraciot kezdenek. 2 het szunet, tudom, leepulsz, de valamit valamiert. Egyel zabkasat, abban van szinte minden ami kell az izmoknak, asvanyi anyagoktol kezdve feherje. Az sem mindegy, hogy inszalag szakadas-e. Mert valamelyik 3 nap valamelyik 1 - 2 honap mire begyogyul.


Ahogy en veszem le, a tricepszed total kaosz, be van allva. Azt kb. majdnem mindenki kihagyja mert a bicepsz kell inkabb. De az is valoszinuleg be van csomosodva. A hatizom trapezius a vall feloli resze is nagy valoszinuseggel kaosz. Es azon az agon lefele a bal oldalon.


Amikor nekem volt ilyen gondom, akkor vegignyomogattam a "jobb" jobb izmaim, osszehasonlitva a ballal. Ahol elteres volt, ilyen gumok, azokat kell megszuntetni, de okosan, es idovel sajnos mert ez nem egyik naprol a masikra. Menj fel a thera-team.hu ra, (nem reklam) es tele van ilyen masszazs cuccokkal. Henger kell neked szerintem, bordazott es myofascia labda feher es kek.


Ha be lenne csipodve akkor zsibbadast ereznel, nem fajdalmat. A fajdalom attol van, hogy valahol gumo van, es huzza az izmodat. Erre hiaba alszol 3 honapot, jo mondjuk talan addigra kijon mert nem erolteted, de ha aktiv akarsz maradni, rendesen kell csinalni ezeket, ovatosan, fokozatosan, prevencioval ami igen unalmas de talan fontosabb mint barmelyik resze az edzesnek, aktivitasnak.


En kozel sem vegzek olyan intenziv melot mint te, en dobolok, es en is elotte hengerezek, nyujtok (statikusan), bemelegitek, nyujtok, aztan fokozatosan elkezdem az aktivitast, majd a vegen nyujtok, es neha este is - vagy kesobb (hengerezek).


Nyujtashoz: Kup, myofascia feher es kek labda, erosito gumiszalag

Bemelegiteshez: erosito gumiszalag


(igen, csajok szoktak hasznalni alakformalasra a szalagot, de kivalo ferfiaknak is mert ember mindketto. En is hasznalom, lehet erositeni vele, lehet nyujtani is. Nekem kek van, neked valoszinuleg fekete kene vagy ezust - ezust az erosebb, de dontsd el, hogy melyik kell neked, viszont mivel testepito vagy, ezert ezustot ajanlanek, hidd el, ha szorosra tekered, es 20 ismetlest erositonek, meg fogsz izzadni, de ha teljesen a vegere szoritod akkor nyujtani is jo vele.)


Ahol erzel tapogatasnal ilyen.. "pattog ide oda" gumot, azt labdaval masszirozd, a hatat meg a vallat kuppal szoktak - ezzel kiserletezz hol "szur" a legjobban de ovatosan, ha megvan a pont akkor ott kezdheted. Ahol nem erzel szurast ott nem kell. De a hatnal vigyazz, hogy az izomra menjen. mert ott van a gerinc meg a scapula. Amikor eloszor csinaltam a hatammal, egy ilyen kellemes tompa fajdalom ment vegig az egesz bal karomon. Ereztem az osszes izmom. Azota nem faj, nincs baj - miota rendesen karbantartom magam. Ajanlom neked is.


Az oldal thera-team.hu

jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!